VW oficiálně potvrdil příchod Golfu Variant. A také datum i místo premiéry hatchbacku

Poslední fáze testování osmé generace Volkswagenu Golf se již brzo překlopí do oficiální premiéry. Klasickou verzi německé legendy posléze doplní i praktická verze Variant.

Automobilka Volkswagen potvrdila, že nadcházející osmá generace oblíbeného modelu Golf se dočká i praktičtější verze Variant. Ta by měla dorazit krátce po premiéře obyčejného hatchbacku, která proběhne 24.10. ve Wolfsburgu. Loňské klepy o tom, že verze kombi nebude, se naštěstí nepotvrdily.

Nový Volkswagen Golf se poprvé ukazuje světu. Designér jej už jasně vystihnul

Nový Volkswagen Golf se poprvé ukazuje světu. Designér jej už jasně vystihnul

Výroba prodloužené verze se stěhuje z Cvikova do domácího Wolfsburgu, kde se vyrábí i zbytek rodiny Golfů. Dobré zprávy o praktických variantách jednoho z nejúspěšnějších německých automobilů se ovšem netýkají Ameriky. Do ní se totiž prodloužená verze už nedostane a k mání zde bude vedle obyčejných variant pouze ostřejší GTI a R. 

Větší sbírku raritních VW Golf blíže nenajdete. Je kominíka z Vídně

Větší sbírku raritních VW Golf blíže nenajdete. Je kominíka z Vídně

Tamní SportWagen a robustnější Alltrack tak dožijí konce se současnou generací. Tyto vozy padly na oltář stále rostoucí popularitě crossoverů a SUV. Stejný trend panuje i v Evropě, ovšem zde je trh na kombi nižší střední třídy stále dost velký na to, aby tyto vozy přežily.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek