VW: nová Bora se začne vyrábět už koncem listopadu

Volkswagen zahájí v Mexiku výrobu nové generace Bory, sedanu postaveném na platformě Golfu, už 29. listopadu. Bora bude určena primárně pro americký, VW ale počítá i s jejím prodejem v Evropě, kam přijde v srpnu příštího roku. Německá automobilka má v plánu vyrábět 325 tisíc kusů ročně; na americkém trhu se Bora bude i nadále nabízet pod jménem Jetta. Díky náběhu výroby nového modelu vzroste počet zaměstnanců v příštím roce až na 15 tisíc.

Klepněte pro větší obrázek Možná podoba Bory 2005

Poznámka: Jde o poněkud překvapivou zprávu, protože se obecně předpokládalo, že se Bora představí veřejnosti až na detroitském autosalonu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků