VW: nová Bora se začne vyrábět už koncem listopadu

Volkswagen zahájí v Mexiku výrobu nové generace Bory, sedanu postaveném na platformě Golfu, už 29. listopadu. Bora bude určena primárně pro americký, VW ale počítá i s jejím prodejem v Evropě, kam přijde v srpnu příštího roku. Německá automobilka má v plánu vyrábět 325 tisíc kusů ročně; na americkém trhu se Bora bude i nadále nabízet pod jménem Jetta. Díky náběhu výroby nového modelu vzroste počet zaměstnanců v příštím roce až na 15 tisíc.

Klepněte pro větší obrázek Možná podoba Bory 2005

Poznámka: Jde o poněkud překvapivou zprávu, protože se obecně předpokládalo, že se Bora představí veřejnosti až na detroitském autosalonu.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků