VW New Beetle, nová generace bude odvážnější

Jeden z prvních novodobých retro vozů, Volkswagen New Beetle, se sice nestal tak prodávaným jako jeho předchůdce, ale nakonec udělal automobilce radost. Za svůj život si ho koupilo přes milion zákazníků, a tak se není čemu divit, že nová generace se opět objeví v retro stylu.

Beetle třetí generace má přijít na trh v roce 2010 a opět se bude vyrábět v Mexiku a to i přesto, že se původně spekulovalo o přesunutí části výroby do jiných závodů.

Každopádně nová generace má jít ve svém pojetí více do historie a vůz by tak měl daleko více navazovat na původní model. To vše ovšem v novodobém pojetí, které by mělo být daleko lákavější pro zákazníky, než u současného modelu, který se navíc bez výrazných změn prodává velmi dlouho.
 

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků