VW New Beetle, nová generace bude odvážnější

Jeden z prvních novodobých retro vozů, Volkswagen New Beetle, se sice nestal tak prodávaným jako jeho předchůdce, ale nakonec udělal automobilce radost. Za svůj život si ho koupilo přes milion zákazníků, a tak se není čemu divit, že nová generace se opět objeví v retro stylu.

Beetle třetí generace má přijít na trh v roce 2010 a opět se bude vyrábět v Mexiku a to i přesto, že se původně spekulovalo o přesunutí části výroby do jiných závodů.

Každopádně nová generace má jít ve svém pojetí více do historie a vůz by tak měl daleko více navazovat na původní model. To vše ovšem v novodobém pojetí, které by mělo být daleko lákavější pro zákazníky, než u současného modelu, který se navíc bez výrazných změn prodává velmi dlouho.
 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků