VW nabízí šrotovné za staré diesely. Reaguje na zákazy v německých městech

Na německém trhu se Volkswagen rozhodl rozjet šrotovné. Za auto se starým vznětovým motorem získáte prémii při nákupu nového vozu.

Když koncern Volkswagen nabízel šrotovné od srpna 2017 do června 2018, v Německu zmizelo 210.000 starších aut se vznětových motorů. Nyní, s dále zpřísňujícími se zákazy pro vjezd takových aut do center evropských měst, se nabídka opakuje.

Volkswagen opět nabízí šrotovné pro majitele aut se vznětovými motory plnícími normu Euro 4 a starší. Mohou přivést takové auto jakékoli značky. Vybírat pak mohou z nových koncernových vozů značek Volkswagen, Škoda, Seat a Audi. Výše prémie je plovoucí, podle konkrétního modelu. Pohybuje se však od 1500 do 10.000 eur, tedy v přepočtu přibližně od 40 do 260 tisíc korun.

Podivný kabriolet na cestě: VW T-Roc bez střechy nafocen při testování

Podivný kabriolet na cestě: VW T-Roc bez střechy nafocen při testování

Obyvatelé čtrnácti německých měst, kam je již vjezd do centra těmto vozům zakázán, navíc dostanou ještě další benefity ve formě vyšších slev. Zástupci Volkswagenu hovoří o ekologické motivaci. Motorem k těmto činům ale zřejmě bude i postrčení prodejů nových aut, zlepšení image po kauze dieselgate a také tlak na orgány měst, které se chystají k dalším a přísnějším restrikcím.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 62 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků