VW nabízí šrotovné za staré diesely. Reaguje na zákazy v německých městech

Na německém trhu se Volkswagen rozhodl rozjet šrotovné. Za auto se starým vznětovým motorem získáte prémii při nákupu nového vozu.

Když koncern Volkswagen nabízel šrotovné od srpna 2017 do června 2018, v Německu zmizelo 210.000 starších aut se vznětových motorů. Nyní, s dále zpřísňujícími se zákazy pro vjezd takových aut do center evropských měst, se nabídka opakuje.

Volkswagen opět nabízí šrotovné pro majitele aut se vznětovými motory plnícími normu Euro 4 a starší. Mohou přivést takové auto jakékoli značky. Vybírat pak mohou z nových koncernových vozů značek Volkswagen, Škoda, Seat a Audi. Výše prémie je plovoucí, podle konkrétního modelu. Pohybuje se však od 1500 do 10.000 eur, tedy v přepočtu přibližně od 40 do 260 tisíc korun.

Obyvatelé čtrnácti německých měst, kam je již vjezd do centra těmto vozům zakázán, navíc dostanou ještě další benefity ve formě vyšších slev. Zástupci Volkswagenu hovoří o ekologické motivaci. Motorem k těmto činům ale zřejmě bude i postrčení prodejů nových aut, zlepšení image po kauze dieselgate a také tlak na orgány měst, které se chystají k dalším a přísnějším restrikcím.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků