VW nabízí šrotovné za staré diesely. Reaguje na zákazy v německých městech

Na německém trhu se Volkswagen rozhodl rozjet šrotovné. Za auto se starým vznětovým motorem získáte prémii při nákupu nového vozu.

Když koncern Volkswagen nabízel šrotovné od srpna 2017 do června 2018, v Německu zmizelo 210.000 starších aut se vznětových motorů. Nyní, s dále zpřísňujícími se zákazy pro vjezd takových aut do center evropských měst, se nabídka opakuje.

Volkswagen opět nabízí šrotovné pro majitele aut se vznětovými motory plnícími normu Euro 4 a starší. Mohou přivést takové auto jakékoli značky. Vybírat pak mohou z nových koncernových vozů značek Volkswagen, Škoda, Seat a Audi. Výše prémie je plovoucí, podle konkrétního modelu. Pohybuje se však od 1500 do 10.000 eur, tedy v přepočtu přibližně od 40 do 260 tisíc korun.

Obyvatelé čtrnácti německých měst, kam je již vjezd do centra těmto vozům zakázán, navíc dostanou ještě další benefity ve formě vyšších slev. Zástupci Volkswagenu hovoří o ekologické motivaci. Motorem k těmto činům ale zřejmě bude i postrčení prodejů nových aut, zlepšení image po kauze dieselgate a také tlak na orgány měst, které se chystají k dalším a přísnějším restrikcím.

Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

dnes | Jan Mička
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

včera | Miro Mihálik | 33 příspěvků
Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 51 příspěvků