VW možná bude vyrábět motocykly s KTM

O plánech Volkswagenu koupit motocyklovou značku jsme vás informovali nedávno. Nyní jsou zde další informace o budoucích plánech. Automobilka se pokusí nadvázat spolupráci s rakouským KTM, která by měla pomáhat při vývoji nových strojů.

Automobilka rovněž na základě plánů přemýšlí o posunutí projektu GX3 do sériové výroby, přičemž za vývojem a doladěním některých částí by mělo stát právě KTM. Je tedy dost možné, že motocykly by skutečně nesly na sobě logo VW a automobilka se nechala slyšet, že jejich portfolio bude namířeno proti motocyklům BMW, tedy půjde v značné míře o cestovní stroje. Jak to celé dopadne, ukáže zřejmě až čas.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků