VW láká na nový elektromobil. Tentokrát už bude opravdu cenově dostupný

Do své nekonečné zásoby elektrických konceptů teď Volkswagen přidává další kousek, na jehož odhalení se máme těšit už příští rok.

Není tomu dlouho, co nám Volkswagen ukázal koncept elektrického kombíku ID. Space Vizzion, jehož produkční verze se máme dočkat na konci roku 2021. Automobilka neztrácí čas a do prostoru vhází další koncept, respektive upoutávku na něj. Mělo by se jednat o ještě menši a dostupnější hatchback zařazený pod současný model ID. 3.

Siluetu nového elektrického konceptu ukázal Volkswagen prostřednictvím vánočního přání. Stejný krok udělala automobilka i minulý rok, kdy na přání poprvé navnadila na koncept elektrické buginy ID. Buggy.

Elektrické VW budou mít specifický zvuk. Poslechněte si, jak zní nové ID.3

Elektrické VW budou mít specifický zvuk. Poslechněte si, jak zní nové ID.3

Nový koncept působí ještě kompaktněji než ID. 3 a jeho linie čelního okna plynule navazuje na velice krátkou příď. Výrazným detailem je LED pás zadních svítilen, který je vysoko posazený nad samotným logem VW a rozprostírá se až do širokých zadních sloupků karoserie.

Co se týče označení modelu, samozřejmě přichází spekulace o možnostech jako ID. 2 či ID. 1. Podle britského Autocaru má být koncept interně označován lidmi z automobilky jako ID. Entry. Což by ostatně nasvědčovalo budoucímu postavení na trhu, jakožto nejmenšímu a nejdostupnějšímu elektrickému Volkswagenu. Do pár let (podle všeho v roce 2022) by tedy nejspíš nahradil současný e-up!.

Galerie doplněna o Volkswagen ID. 3. 

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků