VW láká na nový elektromobil. Tentokrát už bude opravdu cenově dostupný

Do své nekonečné zásoby elektrických konceptů teď Volkswagen přidává další kousek, na jehož odhalení se máme těšit už příští rok.

Není tomu dlouho, co nám Volkswagen ukázal koncept elektrického kombíku ID. Space Vizzion, jehož produkční verze se máme dočkat na konci roku 2021. Automobilka neztrácí čas a do prostoru vhází další koncept, respektive upoutávku na něj. Mělo by se jednat o ještě menši a dostupnější hatchback zařazený pod současný model ID. 3.

Siluetu nového elektrického konceptu ukázal Volkswagen prostřednictvím vánočního přání. Stejný krok udělala automobilka i minulý rok, kdy na přání poprvé navnadila na koncept elektrické buginy ID. Buggy.

Elektrické VW budou mít specifický zvuk. Poslechněte si, jak zní nové ID.3

Elektrické VW budou mít specifický zvuk. Poslechněte si, jak zní nové ID.3

Nový koncept působí ještě kompaktněji než ID. 3 a jeho linie čelního okna plynule navazuje na velice krátkou příď. Výrazným detailem je LED pás zadních svítilen, který je vysoko posazený nad samotným logem VW a rozprostírá se až do širokých zadních sloupků karoserie.

Co se týče označení modelu, samozřejmě přichází spekulace o možnostech jako ID. 2 či ID. 1. Podle britského Autocaru má být koncept interně označován lidmi z automobilky jako ID. Entry. Což by ostatně nasvědčovalo budoucímu postavení na trhu, jakožto nejmenšímu a nejdostupnějšímu elektrickému Volkswagenu. Do pár let (podle všeho v roce 2022) by tedy nejspíš nahradil současný e-up!.

Galerie doplněna o Volkswagen ID. 3. 

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků