VW končí se spalovacími motory. V Evropě v roce 2035, ve zbytku světa později

Zásadní zprávu sdělil německému listu Münchner Merkur šéf prodejů VW Klaus Zellmer. Automobilka v Evropě přejde na výhradně bateriové vozy.

Přibývají jako houby po dešti. Mini, General Motors, Honda, Jaguar, Fiat, evropský Ford, Volvo, Bentley, Lotus, Audi... Všichni tito výrobci ohlásili přechod k autům poháněných pouze elektřinou ve střednědobém horizontu. Nyní se k nim přidává i Volkswagen, který rozšíří svou vizi čistě elektrické značky ID i na zbytek svého modelového portfolia.

„V Evropě ukončíme podnikání s vozidly poháněnými spalovacími motory mezi lety 2033 a 2035, ve Spojených státech a v Číně o něco později,“ prohlásil šéf prodejů VW Klaus Zellmer v rozhovoru pro německý list. „V Jižní Americe a Africe to zabere mnohem delší dobu kvůli chybějícím politickým podmínkám a infrastruktuře,“ dodává.

Evropská unie povinně požaduje 60procentní snížení emisí CO2 oproti roku 1990 v roce 2030 a o 100 procent v roce 2035, proto pro automobilky přestane být možné vyrábět auta bez alespoň částečné elektrifikace. Zellmer dále uvedl, že celá nabídka modelů Volkswagenu bude CO2 neutrální v roce 2050, to se však týká pouze této značky a ne celého koncernu.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Diskuze (42) Další článek: Speciální kolekce Rolls-Royce vzpomíná na rekordmana z Bonneville. Už je vyprodaná

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta Volkswagen na Heureka.cz