VW Jetta TSI Sport: speciální maloobjemovka

Volkswagen Racing Cup v Británii dostane nové stádo vozů – modely Jetta TSI Sport. Agregáty 1,4 TSI budou mít výkon až 230 koní.

Německá automobilka pořádá v Británii pohár okruhových závodů, kde se vedle sebe postaví vybraní motorističtí novináři. Ti budou sedlat benzínové speciály Jetta TSI, jak jinak než se zvýšeným výkonem. Motor o objemu 1,4 litru, který je dopovaný kompresorem a turbodmychadlem, prošel řadou úprav, a to jak softwarových, tak hardwarových. Výsledkem je výkon 230 koní (místo původních 170), což je na daný objem hodnota skutečně špičková.

Jetta prošla také odtučňovací kůrou a vše nepotřebné bylo z vozu odstraněno, co se také podepsalo na výslední pohotovostní hmotnosti pouze 1223 kg. Vůz používá upravenou šestistupňovou manuální převodovku, podvozek je pak plně stavitelný podle požadavků konkrétní tratě. Zajímavostí je použití vysokovýkonných brzd s až dvanástipístkovými třemeny vpředu a kotouči o průměru 360 mm.

Vůz stojí na odlehčených osmnáctipalcových kolech BBS obutých do pneumatik Hankook o rozměru 225/40 R18. Samozřejmostí je také kompletní bezpečnostní úprava podle předpisů FIA. V tomto roku je naplánováno spolu 14 závodů, kromě Velké Británie se s použitím závodní Jetty v jiných státech neuvažuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Jetta TSI Sport

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků