VW Jetta TSI Sport: speciální maloobjemovka

Volkswagen Racing Cup v Británii dostane nové stádo vozů – modely Jetta TSI Sport. Agregáty 1,4 TSI budou mít výkon až 230 koní.

Německá automobilka pořádá v Británii pohár okruhových závodů, kde se vedle sebe postaví vybraní motorističtí novináři. Ti budou sedlat benzínové speciály Jetta TSI, jak jinak než se zvýšeným výkonem. Motor o objemu 1,4 litru, který je dopovaný kompresorem a turbodmychadlem, prošel řadou úprav, a to jak softwarových, tak hardwarových. Výsledkem je výkon 230 koní (místo původních 170), což je na daný objem hodnota skutečně špičková.

Jetta prošla také odtučňovací kůrou a vše nepotřebné bylo z vozu odstraněno, co se také podepsalo na výslední pohotovostní hmotnosti pouze 1223 kg. Vůz používá upravenou šestistupňovou manuální převodovku, podvozek je pak plně stavitelný podle požadavků konkrétní tratě. Zajímavostí je použití vysokovýkonných brzd s až dvanástipístkovými třemeny vpředu a kotouči o průměru 360 mm.

Vůz stojí na odlehčených osmnáctipalcových kolech BBS obutých do pneumatik Hankook o rozměru 225/40 R18. Samozřejmostí je také kompletní bezpečnostní úprava podle předpisů FIA. V tomto roku je naplánováno spolu 14 závodů, kromě Velké Británie se s použitím závodní Jetty v jiných státech neuvažuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Jetta TSI Sport

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků