VW Jetta TSI Sport: speciální maloobjemovka

Volkswagen Racing Cup v Británii dostane nové stádo vozů – modely Jetta TSI Sport. Agregáty 1,4 TSI budou mít výkon až 230 koní.

Německá automobilka pořádá v Británii pohár okruhových závodů, kde se vedle sebe postaví vybraní motorističtí novináři. Ti budou sedlat benzínové speciály Jetta TSI, jak jinak než se zvýšeným výkonem. Motor o objemu 1,4 litru, který je dopovaný kompresorem a turbodmychadlem, prošel řadou úprav, a to jak softwarových, tak hardwarových. Výsledkem je výkon 230 koní (místo původních 170), což je na daný objem hodnota skutečně špičková.

Jetta prošla také odtučňovací kůrou a vše nepotřebné bylo z vozu odstraněno, co se také podepsalo na výslední pohotovostní hmotnosti pouze 1223 kg. Vůz používá upravenou šestistupňovou manuální převodovku, podvozek je pak plně stavitelný podle požadavků konkrétní tratě. Zajímavostí je použití vysokovýkonných brzd s až dvanástipístkovými třemeny vpředu a kotouči o průměru 360 mm.

Vůz stojí na odlehčených osmnáctipalcových kolech BBS obutých do pneumatik Hankook o rozměru 225/40 R18. Samozřejmostí je také kompletní bezpečnostní úprava podle předpisů FIA. V tomto roku je naplánováno spolu 14 závodů, kromě Velké Británie se s použitím závodní Jetty v jiných státech neuvažuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Jetta TSI Sport

Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků
Minitest Volvo S90 D4 Polestar: První Volvo z Číny je tady!

Volvo S90 D4 Polestar (minitest)

Otestovali jsme Volvo S90 s prostřední dieselovou motorizací. Vyplatí se tovární "tuning" od Polestar?

9.  1.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků