VW Jetta BlueTDI: „eko”-diesel pro Ameriku

Německá automobilka Volkswagen představila nový „ekologický” vznětový agregát pro, v Americe oblíbený, model Jetta. S dieselovým agregátem označeným BlueTDI jsme se měli možnost poprvé setkat na březnovém Ženevském autosalonu, kde jej pod svou kapotou ukrýval model Tiguan. Automobilka doufá, že novým agregátem přiláká v zámoří nové zákazníky a ukáže jim tu správnou cestu k vznětovým agregátům, lákat chce zejména na nízké provozní náklady a mimořádně nízké emise CO2.

Nový dvoulitr s označením BlueTDI disponuje výkonem 103 kW (140 koní) a pochlubit se může i maximálním točivým momentem 320 Nm, a technologii přímého vstřikování common rail. Díky nové technologii a přidanému speciálnímu katalyzátoru eliminujícímu emise plní motor všechny současné emisní limity, včetně přísné normy Bin5/LEV2. Tento turbodiesel se tak vtěsná do limitu 0,08 g emisí oxidu uhličitého na kilometr.

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků