VW ID.1 do prodeje nespěchá. Takto může vypadat nástupce elektromobilu e-up!

Malý městský elektromobil by měl ujet téměř 300 kilometrů na jedno nabití. Na platformu MEB je ale příliš malý. Řešení vyvíjí Seat.

Volkswagen započal svou moderní elektrickou éru hatchbackem ID.3, který bude na silnicích následovat crossover ID.4. Automobilka ale stále myslí i na malé vozy. Britský magazín Car informoval o tom, že do roku 2023 dorazí na trh i malý elektromobil ID.1, jakožto náhrada za současný model e-up!

Volkswagen T6.1 na baterky ujede až 138 km. Oproti naftě je o půl milionu dražší

Volkswagen T6.1 na baterky ujede až 138 km. Oproti naftě je o půl milionu dražší

Podle dostupných zdrojů se bude novinka nabízet s akumulátory o kapacitě 24 a 36 kWh. Větší baterie by měla vozu sloužit k dojezdu až 298 kilometrů na jedno nabití. Současný Volkswagen e-up! dokáže na jedno nabití díky 36,8kWh baterii ujet 265 km.

Podle magazínu InsideEVs je koncernová elektrická platforma MEB příliš velká. Malý hatchback od Volkswagenu by tak měl stát na nové platformě, kterou vyvíjí Seat. U Španělů tak můžeme přirozeně čekat novou verzi modelu Mii Electric, stejně tak u Škody nové Citogoe iV. Automobilka zatím nevypouští ven žádnou studii, která by napověděla vzhled vozu. Internet už se ale do práce pustil a fantazii popustil uzdu kanál Auto Notícias. Na jeho výtvor se můžete podívat nahoře v galerii.

Volkswagen odměňuje své zaměstnance. Pošle jim bonus ve výši 127.000 Kč

Volkswagen odměňuje své zaměstnance. Pošle jim bonus ve výši 127.000 Kč

Není těžké si představit, že se mezi modely ID.1 a ID.3 vměstná ještě ID.2. Pokud VW udrží stejnou hierarchii, mohli bychom mít na trhu i elektrické polo. V zájmu trendů dnešní doby by to ale klidně mohl být elektrický crossover po vzoru modelu T-Cross. Ale to už hodně předbíháme.

Galerie doplněna o současný VW e-up!

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků