VW Golf zachrání i metalisty. Vtipná reklama předvádí užitečnou funkci

Volkswagen ukazuje jeden z bezpečnostních prvků posledního Golfu v zábavné reklamě.

Partička metalistů v posledním Golfu, hudba pořádně nahlas a klasické mlácení hlavou do rytmu za jízdy. Prostě typické a velice reálné vyobrazení cesty fanoušků na některý z metalových festivalů. Tímto způsobem se ovšem nyní Volkswagen rozhodl v reklamě vyzdvihnout svůj systém nouzového zastavení, který v případě řidičovy ztráty kontroly nad vozem, automaticky zabrzdí a zastaví auto bezpečně ke krajnici.

Dvojce metalistů na předních sedačkách se totiž nevyhnutelně srazí hlavami a tímto „knockoutem“ upadnou do bezvědomí. Scénář však nepokračuje ošklivou nehodou nekontrolovatelně jedoucího Golfu, ale pro cestující vzadu naštěstí předvedením systému Emergency Assist v rámci balíčku inteligentních funkcí IQ.DRIVE.

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Jakmile totiž senzory Golfu nedetekují aktivitu v řízení, ovládání plynu a brzdy, nejprve se v rámci asistentů jízdy v pruhu a adaptivního tempomatu pokusí řidiče „vzbudit“ vibracemi ve volantu. A pokud i přesto řidič nezareaguje, systém vůz automaticky a bezpečně přibrzdí až do úplného zastavení se zapnutými výstražnými světly.

Konec dobrý, všechno dobré, jen s výběrem hudby nakonec jeden metalák trochu vyměkne…

Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 138 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků
Za volantem Škody Superb iV PHEV: Jasná revoluce, ovšem hlavně pro Škodu

Škoda Superb iV 1.4 PHEV

Elektrifikaci v dnešní době není radno podceňovat. Škodovka ji uvedla do běžné praxe hned u dvou modelů najednou, přičemž dnes se zaměříme na to „menší zlo“. Plug-in hybridní Superb jsme vyzkoušeli v okolí Amsterdamu a máme odpovědi na některé vaše dotazy.

30.  11.  2019 | Jan Mička | 93 příspěvků