VW Golf zachrání i metalisty. Vtipná reklama předvádí užitečnou funkci

Volkswagen ukazuje jeden z bezpečnostních prvků posledního Golfu v zábavné reklamě.

Partička metalistů v posledním Golfu, hudba pořádně nahlas a klasické mlácení hlavou do rytmu za jízdy. Prostě typické a velice reálné vyobrazení cesty fanoušků na některý z metalových festivalů. Tímto způsobem se ovšem nyní Volkswagen rozhodl v reklamě vyzdvihnout svůj systém nouzového zastavení, který v případě řidičovy ztráty kontroly nad vozem, automaticky zabrzdí a zastaví auto bezpečně ke krajnici.

Dvojce metalistů na předních sedačkách se totiž nevyhnutelně srazí hlavami a tímto „knockoutem“ upadnou do bezvědomí. Scénář však nepokračuje ošklivou nehodou nekontrolovatelně jedoucího Golfu, ale pro cestující vzadu naštěstí předvedením systému Emergency Assist v rámci balíčku inteligentních funkcí IQ.DRIVE.

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Jakmile totiž senzory Golfu nedetekují aktivitu v řízení, ovládání plynu a brzdy, nejprve se v rámci asistentů jízdy v pruhu a adaptivního tempomatu pokusí řidiče „vzbudit“ vibracemi ve volantu. A pokud i přesto řidič nezareaguje, systém vůz automaticky a bezpečně přibrzdí až do úplného zastavení se zapnutými výstražnými světly.

Konec dobrý, všechno dobré, jen s výběrem hudby nakonec jeden metalák trochu vyměkne…

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků