VW Golf zachrání i metalisty. Vtipná reklama předvádí užitečnou funkci

Volkswagen ukazuje jeden z bezpečnostních prvků posledního Golfu v zábavné reklamě.

Partička metalistů v posledním Golfu, hudba pořádně nahlas a klasické mlácení hlavou do rytmu za jízdy. Prostě typické a velice reálné vyobrazení cesty fanoušků na některý z metalových festivalů. Tímto způsobem se ovšem nyní Volkswagen rozhodl v reklamě vyzdvihnout svůj systém nouzového zastavení, který v případě řidičovy ztráty kontroly nad vozem, automaticky zabrzdí a zastaví auto bezpečně ke krajnici.

Dvojce metalistů na předních sedačkách se totiž nevyhnutelně srazí hlavami a tímto „knockoutem“ upadnou do bezvědomí. Scénář však nepokračuje ošklivou nehodou nekontrolovatelně jedoucího Golfu, ale pro cestující vzadu naštěstí předvedením systému Emergency Assist v rámci balíčku inteligentních funkcí IQ.DRIVE.

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Jakmile totiž senzory Golfu nedetekují aktivitu v řízení, ovládání plynu a brzdy, nejprve se v rámci asistentů jízdy v pruhu a adaptivního tempomatu pokusí řidiče „vzbudit“ vibracemi ve volantu. A pokud i přesto řidič nezareaguje, systém vůz automaticky a bezpečně přibrzdí až do úplného zastavení se zapnutými výstražnými světly.

Konec dobrý, všechno dobré, jen s výběrem hudby nakonec jeden metalák trochu vyměkne…

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

dnes | Miro Mihálik
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 9 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků