VW Golf zachrání i metalisty. Vtipná reklama předvádí užitečnou funkci

Volkswagen ukazuje jeden z bezpečnostních prvků posledního Golfu v zábavné reklamě.

Partička metalistů v posledním Golfu, hudba pořádně nahlas a klasické mlácení hlavou do rytmu za jízdy. Prostě typické a velice reálné vyobrazení cesty fanoušků na některý z metalových festivalů. Tímto způsobem se ovšem nyní Volkswagen rozhodl v reklamě vyzdvihnout svůj systém nouzového zastavení, který v případě řidičovy ztráty kontroly nad vozem, automaticky zabrzdí a zastaví auto bezpečně ke krajnici.

Dvojce metalistů na předních sedačkách se totiž nevyhnutelně srazí hlavami a tímto „knockoutem“ upadnou do bezvědomí. Scénář však nepokračuje ošklivou nehodou nekontrolovatelně jedoucího Golfu, ale pro cestující vzadu naštěstí předvedením systému Emergency Assist v rámci balíčku inteligentních funkcí IQ.DRIVE.

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Jakmile totiž senzory Golfu nedetekují aktivitu v řízení, ovládání plynu a brzdy, nejprve se v rámci asistentů jízdy v pruhu a adaptivního tempomatu pokusí řidiče „vzbudit“ vibracemi ve volantu. A pokud i přesto řidič nezareaguje, systém vůz automaticky a bezpečně přibrzdí až do úplného zastavení se zapnutými výstražnými světly.

Konec dobrý, všechno dobré, jen s výběrem hudby nakonec jeden metalák trochu vyměkne…

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 150 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků