VW Golf zachrání i metalisty. Vtipná reklama předvádí užitečnou funkci

Volkswagen ukazuje jeden z bezpečnostních prvků posledního Golfu v zábavné reklamě.

Partička metalistů v posledním Golfu, hudba pořádně nahlas a klasické mlácení hlavou do rytmu za jízdy. Prostě typické a velice reálné vyobrazení cesty fanoušků na některý z metalových festivalů. Tímto způsobem se ovšem nyní Volkswagen rozhodl v reklamě vyzdvihnout svůj systém nouzového zastavení, který v případě řidičovy ztráty kontroly nad vozem, automaticky zabrzdí a zastaví auto bezpečně ke krajnici.

Dvojce metalistů na předních sedačkách se totiž nevyhnutelně srazí hlavami a tímto „knockoutem“ upadnou do bezvědomí. Scénář však nepokračuje ošklivou nehodou nekontrolovatelně jedoucího Golfu, ale pro cestující vzadu naštěstí předvedením systému Emergency Assist v rámci balíčku inteligentních funkcí IQ.DRIVE.

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Koncept plážové buginy od VW přijede do Ženevy. Produkce se zvažuje

Jakmile totiž senzory Golfu nedetekují aktivitu v řízení, ovládání plynu a brzdy, nejprve se v rámci asistentů jízdy v pruhu a adaptivního tempomatu pokusí řidiče „vzbudit“ vibracemi ve volantu. A pokud i přesto řidič nezareaguje, systém vůz automaticky a bezpečně přibrzdí až do úplného zastavení se zapnutými výstražnými světly.

Konec dobrý, všechno dobré, jen s výběrem hudby nakonec jeden metalák trochu vyměkne…

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků