VW Golf Variant má na mále. V USA s ním nepočítají, Evropa však může být klidná

Z USA přicházejí zajímavé informace ohledně osudu kombi varianty Volkswagenu Golf. Na tamním trhu má totiž dojít s odchodem současné generace k jejímu ukončení.

Nedlouho před premiérou osmé generace VW Golf se opět vynořují informace, které by nasvědčovaly ukončení výroby jeho praktičtější verze. O nízkém zájmu o kombi Variant se mluvilo již minulý rok ve spojitosti s evropským trhem, teď ale americké zastoupení Volkswagenu potvrzuje, že tamní kombi pojmenované SportWagen (a jeho robustnější verze Alltrack) se nedožije nové generace.

Nový VW Golf na dosud nejlepší ilustraci. Takhle by měl opravdu vypadat

Nový VW Golf na dosud nejlepší ilustraci. Takhle by měl opravdu vypadat

Důvodem nízkých prodejů kombíku má být v USA celková popularita crossoverů a SUV, kdy se tradiční kombi nadále ukazuje jako vymírající druh. S ukončením nabídky verze SportWagen je však na trhu USA nutné podotknout celkové zúžení variant Golfu. V nové generaci mají totiž do zámoří putovat jen ostré hatchbacky GTI a R.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Golf Variant skončí kompletně, v Evropě je situace jiná. V osmé generaci se s ním podle oficiálních informací nadále počítá, jen dorazí později než výchozí hatchback. Novinku nemáme očekávat na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, jak bylo původně oznámeno, ale nakonec se představí na samostatné prezentaci, a to ještě letos.

VW ukazuje mild-hybridní ústrojí nového Golfu. 48V systém pomůže motorům 1.0 a 1.5

VW ukazuje mild-hybridní ústrojí nového Golfu. 48V systém pomůže motorům 1.0 a 1.5

Stejně tak se dozvíme, zda bude nový Golf nabízen výhradně s pětidveřovou karoserií. O třídveřové hatchbacky totiž rovněž upadá zájem, což ostatně potvrzují i další automobilky. Zatím všechny ilustrace i špionážní fotky „osmičkového“ Golfu ukazovaly pětidveřovou karoserii včetně sportovního GTI.

Premiéra nové Golfu je už tedy za dveřmi. Měli jsme možnost vidět ilustrace jeho interiéru i exteriéru a Volkswagen již také vypustil informace o jeho novém hybridním ústrojí.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 115 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků