VW Golf Variant má na mále. V USA s ním nepočítají, Evropa však může být klidná

Z USA přicházejí zajímavé informace ohledně osudu kombi varianty Volkswagenu Golf. Na tamním trhu má totiž dojít s odchodem současné generace k jejímu ukončení.

Nedlouho před premiérou osmé generace VW Golf se opět vynořují informace, které by nasvědčovaly ukončení výroby jeho praktičtější verze. O nízkém zájmu o kombi Variant se mluvilo již minulý rok ve spojitosti s evropským trhem, teď ale americké zastoupení Volkswagenu potvrzuje, že tamní kombi pojmenované SportWagen (a jeho robustnější verze Alltrack) se nedožije nové generace.

Nový VW Golf na dosud nejlepší ilustraci. Takhle by měl opravdu vypadat

Nový VW Golf na dosud nejlepší ilustraci. Takhle by měl opravdu vypadat

Důvodem nízkých prodejů kombíku má být v USA celková popularita crossoverů a SUV, kdy se tradiční kombi nadále ukazuje jako vymírající druh. S ukončením nabídky verze SportWagen je však na trhu USA nutné podotknout celkové zúžení variant Golfu. V nové generaci mají totiž do zámoří putovat jen ostré hatchbacky GTI a R.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Golf Variant skončí kompletně, v Evropě je situace jiná. V osmé generaci se s ním podle oficiálních informací nadále počítá, jen dorazí později než výchozí hatchback. Novinku nemáme očekávat na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, jak bylo původně oznámeno, ale nakonec se představí na samostatné prezentaci, a to ještě letos.

VW ukazuje mild-hybridní ústrojí nového Golfu. 48V systém pomůže motorům 1.0 a 1.5

VW ukazuje mild-hybridní ústrojí nového Golfu. 48V systém pomůže motorům 1.0 a 1.5

Stejně tak se dozvíme, zda bude nový Golf nabízen výhradně s pětidveřovou karoserií. O třídveřové hatchbacky totiž rovněž upadá zájem, což ostatně potvrzují i další automobilky. Zatím všechny ilustrace i špionážní fotky „osmičkového“ Golfu ukazovaly pětidveřovou karoserii včetně sportovního GTI.

Premiéra nové Golfu je už tedy za dveřmi. Měli jsme možnost vidět ilustrace jeho interiéru i exteriéru a Volkswagen již také vypustil informace o jeho novém hybridním ústrojí.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je dlouholetým bestsellerem nižší střední třídy v Evropě. Oblibu si získal širokou nabídkou verzí, přívětivou ergonomií a solidními jízdními vlastnostmi. V současnosti je na trhu osmá generace Golfu.

Ceny, výbava, data • Test VW Golf 1.5 eTSI • Minitest VW Golf 2.0 TDI • VW Golf GTI První jízda • VW Golf Variant a Alltrack • VW Golf GTI vs. GTE

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

dnes | Richard Herbich | 39 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 78 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků