VW Golf Speed: speciální edice v barvách Lamborghini

Volkswagen připravil speciální edici páté generace modelu Golf, která se bude vyznačovat barvami Giallo Midas a Arancio Borealis (žlutá a oranžová) z repertoáru italské automobilky Lamborghini. Vedle lakování bude mít Golf dvojici koncovek výfuku a zadní světla po vzoru svého nejsilnějšího brášky, verze R32; světlá výška klesne o 15 milimetrů, širší jsou boční prahy, drobné změny jsou patrné i v masce vozu a úpravou prošla celá řada dalších detailů. V základu dostanete 18palcová kola.

V interiéru budou sedačky s bočním vedením a volant s kůží obšitým věncem z verze GTI. Další odlišností budou hliníkové doplňky a plaketka s výrobním číslem. Golf Speed bude prodáván pouze s motory 2.0 FSI (110 kW/150 k) a 2.0 TDI (103 kW/140 k). V základu bude obsahovat šestistupňovou manuální převodovku, za příplatek si k dieselové verzi můžete objednat dvojspojkové DSG. Golf Speed si můžete objednávat od 7.10.2005 u všech autorizovaných prodejců automobilky Volkswagen, v Německu bude stát 30 875 Euro.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků