VW Golf R36, superostrý kompakt se možná objeví již v příštím roce

Přestože Volkswagen oficiálně oznámil, že již pracuje na nové generaci oblíbeného modelu Golf (celá zpráva), technici této automobilky stále pracují na vylepšování stávající generace. Dle posledních informací pracují inženýři na opravdu ostrém hot-hatchi. Nynějším vrcholem v nabídce Golfu je verze R32 se šestiválcem o objemu 3,2 litru s výkonem 184 kW (250 k) a točivým momentem 320 Nm. Nově se však pracuje na verzi R36, tedy na verzi se šestiválcovým motorem o objemu 3,6 litru. Tato verze je při testech naladěna na rovných 220 kW (300 k) a využívá techniky z Golfu R32. O přenos výkonu se stará manuální šestistupňová převodovka a poháněna jsou všechna čtyři kola. Hlavní předností této verze pak bude dynamika, když by tento Golf měl zrychlit na stovku za 6 s (R32 za 6,5 s) a dosáhnout maximální rychlosti přes 260 km/h.Nový ostrý Golf by se měl objevit z kraje příštího roku, tedy zhruba rok před uvedením nové generace.

Pokud se vše podaří dle plánů, v brzké době se na trhu objeví dvojice ostrých vozů jako břitva. Ford přes zimu testoval Focus RS s motorem 2,5 R5 a turbodmychadlem o výkonu 300 k a náhonem na všechna kola a Volkswagen připravuje verzi Golf R36 s náhonem na všechna kola. Po dlouhé době se tak opět posune výkonnostní meta civilních hot-hatchů a konkurence se na ně bude dívat opravdu z velké dálky. Jediným zdatným konkurentem by tak pro ně mohla být plánovaná nová generace Lancie Delta s náhonem na všechna kola a podobným výkonem a v budoucnu snad také nástupce Alfy 147 GTA. Ačkoli informace o probíhajícím vývoj zmíněných modelů jsou ověřené, není zatím jisté, zda se některý z nich opravdu objeví v nabídce automobilek.
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků