VW Golf R32, evropský „skvost” jde v USA na dračku

Německá automobilka Volkswagen opravdu zabodovala se svým „ostrým” Golfem R32. Vůz, který je vrcholem řady Golf, není v Evropě zrovna ceněn. Jeho sportovní schopnosti nejsou zrovna mimořádné a je objektem chvály spíše ze strany dálničních „pilotů” a fanoušků značky.

To řidiči ve Spojených státech vidí tento vůz jinak. Nepříliš dokonalé sportovní vlastnosti vozu, které pro nový R32 znamenají o 10 sekund horší čas na severní smyčce Nurburgringu oproti předchozí generaci téhož modelu, jim příliš nevadí, obzvláště když je pod kapotou šestiválec s výkonem 250 koní a výkon je přenášen automatem.

Zhruba měsíc před oficiálním spuštěním prodejů registruje Volkswagen přes 1000 závazných objednávek, což představuje splnění celkového prodejního plánu na 20 procent.

Model, který na americkém trhu bude stát zhruba 33 000 dolarů (přibližně 760 000 Kč) dostane navíc, proti evropské verzi, pár změn. Američané si budou moci vybrat z většího počtu barev a dostanou některé prvky výbavy navíc.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků