VW Golf R32, evropský „skvost” jde v USA na dračku

Německá automobilka Volkswagen opravdu zabodovala se svým „ostrým” Golfem R32. Vůz, který je vrcholem řady Golf, není v Evropě zrovna ceněn. Jeho sportovní schopnosti nejsou zrovna mimořádné a je objektem chvály spíše ze strany dálničních „pilotů” a fanoušků značky.

To řidiči ve Spojených státech vidí tento vůz jinak. Nepříliš dokonalé sportovní vlastnosti vozu, které pro nový R32 znamenají o 10 sekund horší čas na severní smyčce Nurburgringu oproti předchozí generaci téhož modelu, jim příliš nevadí, obzvláště když je pod kapotou šestiválec s výkonem 250 koní a výkon je přenášen automatem.

Zhruba měsíc před oficiálním spuštěním prodejů registruje Volkswagen přes 1000 závazných objednávek, což představuje splnění celkového prodejního plánu na 20 procent.

Model, který na americkém trhu bude stát zhruba 33 000 dolarů (přibližně 760 000 Kč) dostane navíc, proti evropské verzi, pár změn. Američané si budou moci vybrat z většího počtu barev a dostanou některé prvky výbavy navíc.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků