VW Golf R32, evropský „skvost” jde v USA na dračku

Německá automobilka Volkswagen opravdu zabodovala se svým „ostrým” Golfem R32. Vůz, který je vrcholem řady Golf, není v Evropě zrovna ceněn. Jeho sportovní schopnosti nejsou zrovna mimořádné a je objektem chvály spíše ze strany dálničních „pilotů” a fanoušků značky.

To řidiči ve Spojených státech vidí tento vůz jinak. Nepříliš dokonalé sportovní vlastnosti vozu, které pro nový R32 znamenají o 10 sekund horší čas na severní smyčce Nurburgringu oproti předchozí generaci téhož modelu, jim příliš nevadí, obzvláště když je pod kapotou šestiválec s výkonem 250 koní a výkon je přenášen automatem.

Zhruba měsíc před oficiálním spuštěním prodejů registruje Volkswagen přes 1000 závazných objednávek, což představuje splnění celkového prodejního plánu na 20 procent.

Model, který na americkém trhu bude stát zhruba 33 000 dolarů (přibližně 760 000 Kč) dostane navíc, proti evropské verzi, pár změn. Američané si budou moci vybrat z většího počtu barev a dostanou některé prvky výbavy navíc.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků