VW chystá robustní elektrické SUV do terénu. Designem odkáže na staré off-roady

Elektrického SUV ID.4 se máme od Volkswagenu dočkat ještě letos, v nadcházejících letech však značka plánuje i robustnějšího a v terénu schopnějšího sourozence.

Volkswagen to se svou rodinou elektromobilů ID. myslí vážně a po uvedení hatchbacku ID.3 chystá na letošek představení elektrického SUV ID.4, vycházejícího ze staršího konceptu ID. Crozz. Podle zdrojů britského Autocaru by však měl stylové městské SUV v budoucnu doplnit i mnohem robustnější model s terénními schopnostmi.

Elektrické VW budou mít specifický zvuk. Poslechněte si, jak zní nové ID.3

Elektrické VW budou mít specifický zvuk. Poslechněte si, jak zní nové ID.3

Do terénu vhodnější elektrické SUV s pohonem 4x4 má Volkswagen chystat na rok 2023. Ve vedení značky ve Wolfsburgu se už modelu přezdívá ID. Ruggdzz (od anglického slova rugged – robustní/drsný). Model se má zařadit do řady takzvaných „ikonických“ modelů, vedle produkční verze mikrobusu ID. Buzz nebo buginy ID. Buggy.

Podle Autocaru tak lze rovněž očekávat podobný retro design, který se zásadně odliší od klasické rodiny elektromobilů ID. Ačkoliv je projekt teprve v počáteční fázi, již nyní se mluví o hranaté karoserii, odkazující na staré off-roady. Model má VW navrhovat jak v pětimístné variantě, tak prostornější sedmimístné s prodlouženým rozvorem.

VW chystá další SUV kupé. Premiéru Tayronu X ale možná zmaří koronavirus

VW chystá další SUV kupé. Premiéru Tayronu X ale možná zmaří koronavirus

Právě prostornějším interiérem bude chtít značka zaujmout kromě Evropy i Čínu nebo Severní Ameriku. V rámci různých specifikací by pak VW nabízel i plně vybavenou off-road verzi s vysokým podvozkem nebo světelnou rampou na střeše.

Základem pro ID. Ruggdzz bude samozřejmě platforma MEB, určená pro všechny nadcházející elektromobily koncernu VW. O technice je zatím brzo mluvit, ale nejpravděpodobnější cestou se jeví konfigurace s dvojicí elektromotorů, zajišťujících pohon všech kol, nehledě na samostatný jízdní režim pro co nejlepší průchodnost terénem.

V galerii koncept Volkswagen ID. Crozz.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků