VW a jeho recept na restrukturalizaci: delší pracovní doba, stejné mzdy

Německá automobilka Volkswagen našla recept na zlepšení své ekonomické situace. Jedním z dílčích opatření bude zavedení delší pracovní doby. Zaměstnanec má v dnešní době týdenní pracovní dobu v délce 28,8 hodiny a po zavedení tohoto opatření se zvedne na 35 hodin. Tento krok pak zajistí, že automobilka bude moci propustit velké množství zaměstnanců a snížit tak své náklady. Samotné opatření neni nijak zvláštní a je poměrně běžné, ovšem Volkswagen s prodloužením pracovní doby nenavýší adekvátně platy, ale nynější hodinovou sazbu rozdělí na větší počet hodin a pracovník tak bude odměněn menší hodinovou mzdou. Toto opatření se týká pouze samotné automobilky VW a ne jejích dceřiných společností. Otázkou však zůstává, jak se s plánovaným krokem smíří zhýčkaní němečtí zaměstnanci...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků