VW 1.9 TDI – 100 ks, 240 Nm

Dnes si představíme druhou novinku automobilky Volkswagen na poli dieselových motorů. Zaměříme se tedy na čtyřválcovou 1.9 produkující výkon 100 ks a točivý moment 240 Nm při 1 800 ot./min. Stejně jako u včera popisované varianty s výkonem 150 ks je použita technologie..
VW 1.9 TDI – 100 ks, 240 Nm
Dnes si představíme druhou novinku automobilky Volkswagen na poli dieselových motorů. Zaměříme se tedy na čtyřválcovou 1.9 produkující výkon 100 ks a točivý moment 240 Nm při 1 800 ot./min. Stejně jako u včera popisované varianty s výkonem 150 ks je použita technologie samostatné vstřikovací jednotky pro každý válec.

Každá tryska je schopna vyvinout tlak v rozmezí 400 a ž 2050 barů. Právě vysoký vstřikovací výkon má hlavní podíl na dokonalém rozptýlení směsi ve válci a zprostředkovaně také na lepším spalování.

Vstřikovače jsou řízeny elektronickou jednotkou, která zaručuje optimální dávkování paliva a tím snižuje emise. Své místo v procesu spalování našel i tzv. předstřik malého množství paliva. Hlavní výhodou tzv. předstřiků je snížení typického klapání dieselových motorů.

Také tento motor je vybaven turbodmychadlem s proměnlivou geometrií lopatek, což má kladný efekt na zrychlování z nízkých otáček.

Tento motor se zařadil po bok svých předchůdců i současníků také nízkou spotřebou paliva. Na každých sto ujetých kilometrů si Golf i Bora vybavená tímto motorem vystačí s 5 nebo 5,1 litru nafty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků