VW 1.9 TDI – 100 ks, 240 Nm

Dnes si představíme druhou novinku automobilky Volkswagen na poli dieselových motorů. Zaměříme se tedy na čtyřválcovou 1.9 produkující výkon 100 ks a točivý moment 240 Nm při 1 800 ot./min. Stejně jako u včera popisované varianty s výkonem 150 ks je použita technologie..
VW 1.9 TDI – 100 ks, 240 Nm
Dnes si představíme druhou novinku automobilky Volkswagen na poli dieselových motorů. Zaměříme se tedy na čtyřválcovou 1.9 produkující výkon 100 ks a točivý moment 240 Nm při 1 800 ot./min. Stejně jako u včera popisované varianty s výkonem 150 ks je použita technologie samostatné vstřikovací jednotky pro každý válec.

Každá tryska je schopna vyvinout tlak v rozmezí 400 a ž 2050 barů. Právě vysoký vstřikovací výkon má hlavní podíl na dokonalém rozptýlení směsi ve válci a zprostředkovaně také na lepším spalování.

Vstřikovače jsou řízeny elektronickou jednotkou, která zaručuje optimální dávkování paliva a tím snižuje emise. Své místo v procesu spalování našel i tzv. předstřik malého množství paliva. Hlavní výhodou tzv. předstřiků je snížení typického klapání dieselových motorů.

Také tento motor je vybaven turbodmychadlem s proměnlivou geometrií lopatek, což má kladný efekt na zrychlování z nízkých otáček.

Tento motor se zařadil po bok svých předchůdců i současníků také nízkou spotřebou paliva. Na každých sto ujetých kilometrů si Golf i Bora vybavená tímto motorem vystačí s 5 nebo 5,1 litru nafty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků