Vůbec první produkční model Alfy Romeo z roku 1921 jde do aukce

Do aukce směruje skutečný klenot. Jedná se o vůbec první produkční model automobilky Alfa Romeo. Z 52 vyrobených kusů zůstal už jen tento jediný.

Psal se rok 1921 když z výrobní linky automobilky Alfa Romeo sjel první produkční model s označením Alfa Romeo G1. Aukční společnost RM Sotheby’s teď připravuje aukci jediného kompletního kousku, který ještě na světe zůstal.

Celkově bylo z tohoto modelu vyprodukováno jen 52 kusů. V samotné Itálii ale prý nezůstal žádný. Téměř všechny vyrobené kusy putovali do Austrálie.  V celku a dobrém stavu se na celém světě zachoval už jen tento jeden. Unikát nabízí šestiválec s objemem 6,3 litru o výkonu 70 koňských sil. Maximálně jste s vozem mohli dosáhnout rychlosti 138 km/h. Vůz je dokonce pořád plně funkční.

Nákupní vozík s motorem: Toto vozítko se teď nabízí v aukci

Tento konkrétní automobil byl původně také doručen do Austrálie, kde jej majitel uschoval. Nalezen byl v pozdních 40. letech minulého století. O existenci modelu se následně dozvěděl nadšenec italské automobilky Ross Flewell-Smith, který jej v roce 1965 koupil. Poslední obnova vozu se uskutečnila v roce 2000.

Aukce se uskuteční v lednu příštího roku. Pokud po tomhle exkluzivním kousku toužíte, musíte vlastnit pořádný obnos peněz. Aukční společnost odhaduje, že se cena vyšplhá na více než 3,2 milionu českých korun.

Více fotografií v galerii:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zdroj fotografií: RM Sotheby’s

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

včera | Petr Schnagl | 99 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků