Vtipný crash test dvou stavebnic pomáhá měnit dějiny nárazových testů

Bude někdy možné zcela vynechat nárazové testy a spolehnout se pouze na počítačovou simulaci? Tyto pokusy probíhaly již dříve a zkouší to i německý ADAC. Jen začíná pěkně zeširoka.

V roce 2017 vzala německá organizace ADAC stavebnici Lego Technic, Porsche 911 GT3 RS, a poslala ji proti zdi (respektive zídce) v rychlosti 46 km/h. Téměř všech 2704 kostiček se samozřejmě rozletělo do všech světových stran. Tento bláznivý crashtest se nyní organizace rozhodla zopakovat, ovšem s malou modifikací.

Nový Defender můžete mít doma za pár korun. Jen s ním raději nebourejte

Nový Defender můžete mít doma za pár korun. Jen s ním raději nebourejte

Porsche 911 totiž nebylo zastaveno nárazem do zídky, ale havaruje s dalším počinem mistrům z dílen Lego Technic, Bugatti Chiron. Zástupce francouzské značky je na sestavení složitější, má totiž 3599 součástek, tedy o dost víc, než kupé s motorem vzadu.

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Modely v měřítku 1:8 samozřejmě po nárazu udělaly tříštící se divadlo. Účelem pokusu však nebylo pobavit se, ale něco si vyzkoušet. Vše se totiž nejdřív simulovalo v počítačovém programu. Až poté se provedl skutečný náraz a zkoumaly se rozdíly. ADAC si totiž položil otázku, jestli nebude možné nárazové testy zcela vynechat a spolehnout se na počítačové programy i u skutečných aut. Jak to dopadlo, se podívejte ve videu níže.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků