Všechny novinky Renaultu na pařížském autosalonu

Tisková zpráva: U příležitosti světového autosalonu Mondial de l`Automobile 2002 Renault odhaluje jako světovou premiéru vyšší vývoj Clia V6. Nové Clio V6 získává novou karosérii a je vybaveno nově upraveným motorem spolu s 6-stupňovou ruční převodovkou specifického provedení.

Nejnovější z konceptů vozidel značky Renault - vozidlo Ellypse, bude vystaven vedle Kangoo break`up, který je novým konceptem na bázi Kangoo 4x4.

Koncept vozidla Ellypse byl projektován se zaměřením na respektování životního prostředí: design vozidla je řešen pro usnadnění demontáže a recyklování, vozidlo je vybaveno Diesel motorem vyšší třídy s nižší spotřebou, vyspělou technologií "X by wire" a zařízeními pro 42 voltů. Kangoo break`up, realizovaný na bázi Kangoo, se vydává cestou nových otevřených vozidel. Vzdává úctu požitkům z plenéru, přičemž si uchovává charakter rodinný, funkční a praktický, který získal úspěch vozidlu Kangoo.

Přední hvězdy stánku - Mégane II sedan a kupé otevírají cestu ke kompletní renovaci nabídky  Renault na úseku M1, zatímco Espace IV zahajuje novou vyšší řadu Renault. Přední hvězdy stánku - Mégane II sedan a kupé - otevírají cestu kompletní renovace nabídky Renault na úseku M1. Tento program zavádí nabídku dosud v tradici Renault nevídanou: individualizovaný sedan. Charakter vozidla lze shrnout do třech slov: kompaktní, výrazné a dynamické. Koncipován tak, aby nabízel optimální úroveň bezpečnosti všem a u všech sedadel, Mégane II navazuje na řadu svých předchůdců "best-in-class" co do bezpečnosti v daném druhu vozidel. Mégane II těží rovněž z posledních inovací v oblasti komfortu a inteligence palubního vybavení, jež byly Renaultem uplatněny u vyšších tříd.

Sága vozidel Twingo pokračuje s prezentací nové kolekce. Poté, co Twingo oslavilo výrobu dvoumilióntého kusu v červnu r. 2002, představuje svoji novou kolekci Nouvelle Collection: s poupraveným interiérem, novou nabídkou čalounění a novými, stále tak veselými barevnými odstíny, zdůrazňuje Twingo více než kdy jindy svoji eleganci.

Laguna II doplňuje svoji nabídku o verzi 2.2 dCi s automatickou převodovkou a jako předpremiéru prezentuje nevídaný 2.0 T. Laguna II rozšiřuje svoji nabídku vybavením motorem 2.2 dCi 16v napojeným na 5-stupňovou automatickou převodovku Proactive a předpremiérovou prezentací nevídané verze 2.0 T.

Dnes Espace IV postupuje ještě dál tím, že nabízí další zdokonalené vybavení, více modulární funkce a dosud nevídaný požitek ze života na palubě:  evoluční modulárnost, individualizovaný komfort, úroveň bezpečnosti bez kompromisu a speciálně řešenou ergonomii místa řidiče, spolu s vybavením  nejvýkonnějšími motory dané kategorie.

Vyslanec značky Renault - vozidlo Vel Satis - rozšiřuje svoji nabídku bezpečnostních a komfortních vybavení. Vel Satis je vybaven novou generací dynamické kontroly řízení ESP s kontrolou nedotáčení a přichází s nabídkou vybavení vozidla DVD přehrávačem.

Ze sportovní oblasti, tým Mild Seven Renault F1 Team pokračuje ve svém výkonnostním vzestupu s vytýčeným cílem získat v r. 2005 titul. Po úvodní formuli 1600 a 2000, Renault Sport Technologies představují nový závodní vůz Formule Renault V6 určený k účasti na prvním poháru v této disciplíně od r. 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků