Všechny novinky Renaultu na pařížském autosalonu

Tisková zpráva: U příležitosti světového autosalonu Mondial de l`Automobile 2002 Renault odhaluje jako světovou premiéru vyšší vývoj Clia V6. Nové Clio V6 získává novou karosérii a je vybaveno nově upraveným motorem spolu s 6-stupňovou ruční převodovkou specifického provedení.

Nejnovější z konceptů vozidel značky Renault - vozidlo Ellypse, bude vystaven vedle Kangoo break`up, který je novým konceptem na bázi Kangoo 4x4.

Koncept vozidla Ellypse byl projektován se zaměřením na respektování životního prostředí: design vozidla je řešen pro usnadnění demontáže a recyklování, vozidlo je vybaveno Diesel motorem vyšší třídy s nižší spotřebou, vyspělou technologií "X by wire" a zařízeními pro 42 voltů. Kangoo break`up, realizovaný na bázi Kangoo, se vydává cestou nových otevřených vozidel. Vzdává úctu požitkům z plenéru, přičemž si uchovává charakter rodinný, funkční a praktický, který získal úspěch vozidlu Kangoo.

Přední hvězdy stánku - Mégane II sedan a kupé otevírají cestu ke kompletní renovaci nabídky  Renault na úseku M1, zatímco Espace IV zahajuje novou vyšší řadu Renault. Přední hvězdy stánku - Mégane II sedan a kupé - otevírají cestu kompletní renovace nabídky Renault na úseku M1. Tento program zavádí nabídku dosud v tradici Renault nevídanou: individualizovaný sedan. Charakter vozidla lze shrnout do třech slov: kompaktní, výrazné a dynamické. Koncipován tak, aby nabízel optimální úroveň bezpečnosti všem a u všech sedadel, Mégane II navazuje na řadu svých předchůdců "best-in-class" co do bezpečnosti v daném druhu vozidel. Mégane II těží rovněž z posledních inovací v oblasti komfortu a inteligence palubního vybavení, jež byly Renaultem uplatněny u vyšších tříd.

Sága vozidel Twingo pokračuje s prezentací nové kolekce. Poté, co Twingo oslavilo výrobu dvoumilióntého kusu v červnu r. 2002, představuje svoji novou kolekci Nouvelle Collection: s poupraveným interiérem, novou nabídkou čalounění a novými, stále tak veselými barevnými odstíny, zdůrazňuje Twingo více než kdy jindy svoji eleganci.

Laguna II doplňuje svoji nabídku o verzi 2.2 dCi s automatickou převodovkou a jako předpremiéru prezentuje nevídaný 2.0 T. Laguna II rozšiřuje svoji nabídku vybavením motorem 2.2 dCi 16v napojeným na 5-stupňovou automatickou převodovku Proactive a předpremiérovou prezentací nevídané verze 2.0 T.

Dnes Espace IV postupuje ještě dál tím, že nabízí další zdokonalené vybavení, více modulární funkce a dosud nevídaný požitek ze života na palubě:  evoluční modulárnost, individualizovaný komfort, úroveň bezpečnosti bez kompromisu a speciálně řešenou ergonomii místa řidiče, spolu s vybavením  nejvýkonnějšími motory dané kategorie.

Vyslanec značky Renault - vozidlo Vel Satis - rozšiřuje svoji nabídku bezpečnostních a komfortních vybavení. Vel Satis je vybaven novou generací dynamické kontroly řízení ESP s kontrolou nedotáčení a přichází s nabídkou vybavení vozidla DVD přehrávačem.

Ze sportovní oblasti, tým Mild Seven Renault F1 Team pokračuje ve svém výkonnostním vzestupu s vytýčeným cílem získat v r. 2005 titul. Po úvodní formuli 1600 a 2000, Renault Sport Technologies představují nový závodní vůz Formule Renault V6 určený k účasti na prvním poháru v této disciplíně od r. 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků