Všechny naftové motory Audi dostanou filtr pevných částic

Od nového modelového roku 2007 dostanou všechny naftové motory automobilky Audi filtr pevných částic, který odstraní část problematických emisí naftových motorů. Dle dostupných informací nebude Audi navyšovat cenu modelů, které tento filtr dostanou. Přístup Audi je nesporně chvályhodný. Dnešní cenová politika automobilek, které nabízejí filtr obvykle za příplatek v řádu desítek tisíc Kč, dělá na některých trzích (např. u nás), kde vozy s nižšími emisemi nejsou daňově či jinak zvýhodněny, prakticky neprodejný prvek výbavy. Pořizuje si jej pouze malá část zákazníků, která niterně nesnese znečišťování přírody, zbytek dává za stejnou cenu raději přednost komfortním prvkům výbavy. Nabízet filtr pevných částic jako standardní výbavu by podle nás mělo patřit k "dobrým mravům"...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků