Všechny naftové motory Audi dostanou filtr pevných částic

Od nového modelového roku 2007 dostanou všechny naftové motory automobilky Audi filtr pevných částic, který odstraní část problematických emisí naftových motorů. Dle dostupných informací nebude Audi navyšovat cenu modelů, které tento filtr dostanou. Přístup Audi je nesporně chvályhodný. Dnešní cenová politika automobilek, které nabízejí filtr obvykle za příplatek v řádu desítek tisíc Kč, dělá na některých trzích (např. u nás), kde vozy s nižšími emisemi nejsou daňově či jinak zvýhodněny, prakticky neprodejný prvek výbavy. Pořizuje si jej pouze malá část zákazníků, která niterně nesnese znečišťování přírody, zbytek dává za stejnou cenu raději přednost komfortním prvkům výbavy. Nabízet filtr pevných částic jako standardní výbavu by podle nás mělo patřit k "dobrým mravům"...
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků