Všechno nejlepší, Mustangu! Legenda našich srdcí slaví 55 let výroby

Auto, jehož hashtag #mustang je na sociální síti Instagram v této kategorii vůbec nejúspěšnější, slaví přes půl století existence. Oslavy jsou celosvětové.

Ford Mustang se v Evropě začal oficiálně prodávat v roce 2015. Také už je čtyři roky po sobě nejprodávanějším sportovním kupé na světě. Náhoda? Každopádně i zde, u nás Evropanů, máme důvod k oslavám. Mustangy jsou totiž fajn a slaví 55 let od spuštění výroby.

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Je jasné, proč se Mustang stal fenoménem. Myšlenka každodenní použitelnosti pro mladé rodiny se osmiválcově bouří už přes půlku století napříč celým světem. V den uvedení tohoto vozu na trh se ho prodalo 22.000 kusů. Za jediný den! Také se stal hvězdou stovek filmů, videoklipů a propagačních materiálů.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Evropský Ford slaví po svém. Kromě speciální edice stavebnice Lego upekl Mustangu i dort, který má však v oblibě jiný druh pečiva, jak si můžete všimnout v přiloženém videu níže. Vrcholem oslav na našem kontinentu pak bylo setkání Cars & Coffee 17. dubna v Anglii a v Německu. Vedle toho se ve stejný den slavilo i v Číně, Kanadě, Mexiku a samozřejmě i Americe.

 
[********************]
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků