Všechno nejlepší, Mustangu! Legenda našich srdcí slaví 55 let výroby

Auto, jehož hashtag #mustang je na sociální síti Instagram v této kategorii vůbec nejúspěšnější, slaví přes půl století existence. Oslavy jsou celosvětové.

Ford Mustang se v Evropě začal oficiálně prodávat v roce 2015. Také už je čtyři roky po sobě nejprodávanějším sportovním kupé na světě. Náhoda? Každopádně i zde, u nás Evropanů, máme důvod k oslavám. Mustangy jsou totiž fajn a slaví 55 let od spuštění výroby.

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Je jasné, proč se Mustang stal fenoménem. Myšlenka každodenní použitelnosti pro mladé rodiny se osmiválcově bouří už přes půlku století napříč celým světem. V den uvedení tohoto vozu na trh se ho prodalo 22.000 kusů. Za jediný den! Také se stal hvězdou stovek filmů, videoklipů a propagačních materiálů.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Evropský Ford slaví po svém. Kromě speciální edice stavebnice Lego upekl Mustangu i dort, který má však v oblibě jiný druh pečiva, jak si můžete všimnout v přiloženém videu níže. Vrcholem oslav na našem kontinentu pak bylo setkání Cars & Coffee 17. dubna v Anglii a v Německu. Vedle toho se ve stejný den slavilo i v Číně, Kanadě, Mexiku a samozřejmě i Americe.

 
[********************]
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 
TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

dnes | Petr Schnagl | 25 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků