Všechno nejlepší, Mustangu! Legenda našich srdcí slaví 55 let výroby

Auto, jehož hashtag #mustang je na sociální síti Instagram v této kategorii vůbec nejúspěšnější, slaví přes půl století existence. Oslavy jsou celosvětové.

Ford Mustang se v Evropě začal oficiálně prodávat v roce 2015. Také už je čtyři roky po sobě nejprodávanějším sportovním kupé na světě. Náhoda? Každopádně i zde, u nás Evropanů, máme důvod k oslavám. Mustangy jsou totiž fajn a slaví 55 let od spuštění výroby.

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Je jasné, proč se Mustang stal fenoménem. Myšlenka každodenní použitelnosti pro mladé rodiny se osmiválcově bouří už přes půlku století napříč celým světem. V den uvedení tohoto vozu na trh se ho prodalo 22.000 kusů. Za jediný den! Také se stal hvězdou stovek filmů, videoklipů a propagačních materiálů.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Evropský Ford slaví po svém. Kromě speciální edice stavebnice Lego upekl Mustangu i dort, který má však v oblibě jiný druh pečiva, jak si můžete všimnout v přiloženém videu níže. Vrcholem oslav na našem kontinentu pak bylo setkání Cars & Coffee 17. dubna v Anglii a v Německu. Vedle toho se ve stejný den slavilo i v Číně, Kanadě, Mexiku a samozřejmě i Americe.

 
[********************]
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků