Vrcholný Ford Mustang Mach-E GT detailně: Jde proti Tesle, stovku dá za 3,7 s

Ford se nyní podrobněji zaměřuje na specifikaci výkonné verze elektrického Mustangu. Čísla přináší opravu působivá.

Po celosvětové premiéře a následně evropském debutu nám Ford přináší ještě trochu detailnější informace o jeho příchozím elektromobilu Mustang Mach-E. Přesněji se teď zaměřuje na výkonnou specifikaci GT, která později zamíří rovněž k nám na starý kontinent.

Vrchol v nabídce už Ford představil dříve, teď ale přináší upřesněná čísla jeho schopností. Původně totiž automobilka zmiňovala akceleraci Machu-E GT pod 5 sekund, a jak se nyní ukazuje, s tímto předpokladem se držela hodně při zemi. Doopravdy totiž zvládne elektrické SUV se dvěma kufry zrychlit z nuly na 100 km/h za působivých 3,7 sekundy.

Nový Ford Puma ST oficiálně: Crossover se přiostřil! Má samosvor a 200 koní

Nový Ford Puma ST oficiálně: Crossover se přiostřil! Má samosvor a 200 koní

Sám Ford se tak v tiskové zprávě porovnává s konkurenční Teslou Model Y, která si v disciplíně sprintu vede obdobně. Maximálně pak Mach-E GT dosáhne limitované rychlosti 200 km/h. Pro zopakování, těchto čísel je SUV schopné díky pohonu všech kol skrze dvojici elektromotorů o systémovém výkonu 456 koní (335 kW) a točivém momentu 830 N.m.

Dále Ford upřesňuje i standardní výbavu vrcholné GT verze. Čekejte tedy adaptivní podvozek MagneRide, 20palcová kola, červeně lakové brzdové třmeny, výběr z unikátních laků karoserie, uvnitř 15,5palcový infotainment s nedávno probíraným strojovým učením a mimo jiné taky sportovní Ford Performance sedačky a volant.

Ford láká na elektrický pick-up F-150. Novinka bude nejsilnější verzí v nabídce

Ford láká na elektrický pick-up F-150. Novinka bude nejsilnější verzí v nabídce

Do GT pak Ford nasadí standardně baterii o využitelné kapacitě 88 kWh, která má zajistit dojezd dle WLTP až 500 kilometrů. A nabíjení majitelům Mach-E značka rovněž usnadní. Všem zájemcům o elektromobil, kteří si vůz objednají letos nebo během příštího roku totiž zajistí pětileté nabíjení zdarma u své sítě FordPass Charging Network a také roční nabíjení zdarma u rychlonabíjecích stanic společnosti Ionity.

V Evropě bude nicméně vrcholný Mach-E GT dostupný až ke konci roku 2021. Cenovky tedy zatím neznáme. Určitě to ale bude o něco více než v případě zaváděcí edice First Edition, která má v Česku začínat na předběžné ceně 1.819.050 Kč.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků