Vratislav Kulhánek: Škoda nebude laciným a podřadným výrobcem

V MF DNES vyšel rozhovor s předsedou představenstva Škody Auto, a. s. Vratislavem Kulhánkem. Ten popírá tezi, že by měl koncern přisoudit Škodě roli dodavatele levných a podřadných automobilů. Nic takového prý v automobilce není na pořadu dne. Škoda údajně stojí pevně na svých nohou, a to i před vstupem do EU.

Šéf mladoboleslavské automobilky se hájí i v souvislosti s ženevským autosalonem. Redaktor se ptá na spokojenost s prezentací Škodovky v Ženevě. "Vždyť výstavní prostor se rozděluje samozřejmě v rámci celého koncernu, a porovnám-li metry čtvereční, které máme k dispozici my a které má hned v sousedství Volkswagen nebo Seat, vím, že nás nikdo nepřehlíží. Cítím se plnohodnotně." argumentuje Kulhánek.

Dalším tématem rozhovoru je odlišení Superbu od Octavie. Kromě designu je však prý důležitější dojem z kvalitního svezení v Superbu. To by měl být zásadní rozdíl mezi těmito modely. V tomto ohledu prý Škodě hodně pomohl pražský summit NATO. Během této akce, kterou mimo jiné vozový park domácí automobilky zajišťoval, se v Superbu svezla spousta lidí, přičemž byla zachycena řada ohlasů - zejména pozitivních.

Celé interview ze zákulisí ženevského autosalonu si můžete přečíst na serveru iDNES.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků