Vratislav Kulhánek: Škoda nebude laciným a podřadným výrobcem

V MF DNES vyšel rozhovor s předsedou představenstva Škody Auto, a. s. Vratislavem Kulhánkem. Ten popírá tezi, že by měl koncern přisoudit Škodě roli dodavatele levných a podřadných automobilů. Nic takového prý v automobilce není na pořadu dne. Škoda údajně stojí pevně na svých nohou, a to i před vstupem do EU.

Šéf mladoboleslavské automobilky se hájí i v souvislosti s ženevským autosalonem. Redaktor se ptá na spokojenost s prezentací Škodovky v Ženevě. "Vždyť výstavní prostor se rozděluje samozřejmě v rámci celého koncernu, a porovnám-li metry čtvereční, které máme k dispozici my a které má hned v sousedství Volkswagen nebo Seat, vím, že nás nikdo nepřehlíží. Cítím se plnohodnotně." argumentuje Kulhánek.

Dalším tématem rozhovoru je odlišení Superbu od Octavie. Kromě designu je však prý důležitější dojem z kvalitního svezení v Superbu. To by měl být zásadní rozdíl mezi těmito modely. V tomto ohledu prý Škodě hodně pomohl pražský summit NATO. Během této akce, kterou mimo jiné vozový park domácí automobilky zajišťoval, se v Superbu svezla spousta lidí, přičemž byla zachycena řada ohlasů - zejména pozitivních.

Celé interview ze zákulisí ženevského autosalonu si můžete přečíst na serveru iDNES.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků