Vratislav Kulhánek: Škoda nebude laciným a podřadným výrobcem

V MF DNES vyšel rozhovor s předsedou představenstva Škody Auto, a. s. Vratislavem Kulhánkem. Ten popírá tezi, že by měl koncern přisoudit Škodě roli dodavatele levných a podřadných automobilů. Nic takového prý v automobilce není na pořadu dne. Škoda údajně stojí pevně na svých nohou, a to i před vstupem do EU.

Šéf mladoboleslavské automobilky se hájí i v souvislosti s ženevským autosalonem. Redaktor se ptá na spokojenost s prezentací Škodovky v Ženevě. "Vždyť výstavní prostor se rozděluje samozřejmě v rámci celého koncernu, a porovnám-li metry čtvereční, které máme k dispozici my a které má hned v sousedství Volkswagen nebo Seat, vím, že nás nikdo nepřehlíží. Cítím se plnohodnotně." argumentuje Kulhánek.

Dalším tématem rozhovoru je odlišení Superbu od Octavie. Kromě designu je však prý důležitější dojem z kvalitního svezení v Superbu. To by měl být zásadní rozdíl mezi těmito modely. V tomto ohledu prý Škodě hodně pomohl pražský summit NATO. Během této akce, kterou mimo jiné vozový park domácí automobilky zajišťoval, se v Superbu svezla spousta lidí, přičemž byla zachycena řada ohlasů - zejména pozitivních.

Celé interview ze zákulisí ženevského autosalonu si můžete přečíst na serveru iDNES.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků