Vrátí se Mitsubishi Lancer Evolution? Pomoci by mohl příští Renault Megane R.S.

Samotné vedení automobilky Mitsubishi po svém klenotu truchlí. K oznámení nové generace je tak teď potřeba jen trochu toho štěstíčka.

Snad není člověka, který by se slzou v oku nevzpomínal na ukončení výroby Mitsubishi Lancer Evolution. První generace přišla v roce 1992 a za dobu svého působení na trhu si okolo sebe vytvořila obrovskou komunitu fanoušků. Stejně jako Subaru WRX STI.

Mitsubishi dává sbohem Lanceru. Na rozloučenou připraví limitovanou edici

Mitsubishi dává sbohem Lanceru. Na rozloučenou připraví limitovanou edici

Nešlo jen o působení v rallye, ale i o každodenní používání, kdy japonský sedan dokázal zatopit pod kotlem i některým tehdejším mnohem dražším supersportům. Poslední desátá generace dožila konce v roce 2016, bohužel bez přímého nástupce. 

Nyní se ovšem objevila zpráva, že by jedenáctá generace již mohla být na cestě, protože se chce automobilka alespoň částečně navrátit ke svým sportovním kořenům. Celá věc by se mohla povést díky alianci Renault-Nissan-Mitsubishi.

Mitsubishi ukončí výrobu Lanceru v srpnu. Nová generace je v nedohlednu

Mitsubishi ukončí výrobu Lanceru v srpnu. Nová generace je v nedohlednu

Nový Lancer Evolution by stál na základech příští generace Renaultu Megane RS. Je tak i možné, že by vývoj obou vozů mohl probíhat současně. Něco podobného se stalo s novou generací Toyoty Supra a BMW Z4. Jak už víme, kromě pár nářků z řad zarytých fanoušků to byl skvělý tah, protože obě auta jsou perfektní.

Návrat ostrého Lanceru by si přálo i vedení automobilky. Snad se tedy celá věc někam posune a nezůstane to jen u nepotvrzených informací. Ale i ty teď mají pro některé cenu zlata. Vadilo by vám, kdyby nová generace Eva sdílela techniku s Meganem R.S.?

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků