Vozy SUV a off-roady získávají stále více na oblibě

Z posledních zveřejněných statistik prodejů vozů v Evropě vyplývá, že velké vozy kategorií SUV a off-road získávají na oblibě. Proti roku 2004 se prodeje v některých zemích zvýšily až o 20%. Na druhou stranu ze statistik také vyplývá, že většina majitelů využívá tyto vozy pouze k dopravě po zpevněných komunikacích a většina těchto vozů není využívaná ani co do počtu přepravovaných pasažérů. Tím vlastně popírají význam a potřebu takových aut. Některé státy a města již zvažují uvést opatření, které půjdou proti tomuto trendu a znesnadní život takovému majiteli např. zákazem vjezdu do některých části měst, nebo zvýšeným daňovým zatížením.
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků