Vozy SUV a off-roady získávají stále více na oblibě

Z posledních zveřejněných statistik prodejů vozů v Evropě vyplývá, že velké vozy kategorií SUV a off-road získávají na oblibě. Proti roku 2004 se prodeje v některých zemích zvýšily až o 20%. Na druhou stranu ze statistik také vyplývá, že většina majitelů využívá tyto vozy pouze k dopravě po zpevněných komunikacích a většina těchto vozů není využívaná ani co do počtu přepravovaných pasažérů. Tím vlastně popírají význam a potřebu takových aut. Některé státy a města již zvažují uvést opatření, které půjdou proti tomuto trendu a znesnadní život takovému majiteli např. zákazem vjezdu do některých části měst, nebo zvýšeným daňovým zatížením.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků