Vozy SUV a off-roady získávají stále více na oblibě

Z posledních zveřejněných statistik prodejů vozů v Evropě vyplývá, že velké vozy kategorií SUV a off-road získávají na oblibě. Proti roku 2004 se prodeje v některých zemích zvýšily až o 20%. Na druhou stranu ze statistik také vyplývá, že většina majitelů využívá tyto vozy pouze k dopravě po zpevněných komunikacích a většina těchto vozů není využívaná ani co do počtu přepravovaných pasažérů. Tím vlastně popírají význam a potřebu takových aut. Některé státy a města již zvažují uvést opatření, které půjdou proti tomuto trendu a znesnadní život takovému majiteli např. zákazem vjezdu do některých části měst, nebo zvýšeným daňovým zatížením.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků