Vozy McDonald´s budou jezdit na fritovací olej

I když lze tuto zprávu označit za hodně okaté PR, stojí za pozornost. Britská část řetězce McDonald´s totiž našla nové využití pro svůj použitý fritovací olej. Toho má řetězec více než dost a jeho ekologická likvidace není zrovna nejjednodušší.

Nyní bude fritovací olej přidáván do nafty a více než sto padesát dodávek tak bude tankovat tzv. biodiesel.

Celá kampaň jistě nevznikla z velkého ekologického přesvědčení managementu britského McDonald´s, ale i čistě reklamní tah může mít svá pozitiva. Ve zprávě se neuvádí, jakým způsobem bude přidávání oleje z fritovacích hrnců do nafty probíhat. Že by náklaďáky vyložily sladké housky a na cestu zpět dotankovaly trochu jetého oleje z friťáku? Zřejmě nikoli...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků