Vozy McDonald´s budou jezdit na fritovací olej

I když lze tuto zprávu označit za hodně okaté PR, stojí za pozornost. Britská část řetězce McDonald´s totiž našla nové využití pro svůj použitý fritovací olej. Toho má řetězec více než dost a jeho ekologická likvidace není zrovna nejjednodušší.

Nyní bude fritovací olej přidáván do nafty a více než sto padesát dodávek tak bude tankovat tzv. biodiesel.

Celá kampaň jistě nevznikla z velkého ekologického přesvědčení managementu britského McDonald´s, ale i čistě reklamní tah může mít svá pozitiva. Ve zprávě se neuvádí, jakým způsobem bude přidávání oleje z fritovacích hrnců do nafty probíhat. Že by náklaďáky vyložily sladké housky a na cestu zpět dotankovaly trochu jetého oleje z friťáku? Zřejmě nikoli...

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků