Vozy koncernu PSA si nejspíš smažou jednu bolístku. Řešení máte možná v kapse

Společnost PSA hodlá v roce 2023 přesedlat z aktuálního operačního softwaru svých automobilů na platformu Android Automotive OS.

Vozy koncernu PSA jsou velmi dobré, ale stejně jako ostatní i je trápí pár mušek. Jednou z nich je třeba infotainment. Stávající software má poměrně chaotické ovládání a v některých modelech i velmi malé rozlišení, což nepůsobí moc reprezentativně. To by se mohlo zanedlouho změnit. Konkrétně do tří let.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Společnost se totiž nyní nechala slyšet, že díky spolupráci s Googlem nabídne ve svých automobilech infotainmenty s rozhraním Android Automotive OS, a to již v roce 2023. Tento operační systém je například v elektromobilu Polestar 2 a mnozí si jej nemůžou vynachválit. Vozy značek Peugeot, DS, Citroën či Opel tak budou mít zcela nové rozhraní.

Zmíněné automobilky však nejsou jediné, kdo si schopností nového systému všiml. Zájem o Android má i koncern General Motors, který jej uvede příští rok ve vozech Cadillac a Chevrolet. Popularita tohoto operačního systému je dána jeho vlastnostmi.

BMW konečně zavede Android Auto do všech modelů. Zobrazí ho i před řidičem

BMW konečně zavede Android Auto do všech modelů. Zobrazí ho i před řidičem

Jedná se totiž o takzvaný open-source software, neboli software s otevřeným zdrojovým kódem. Automobilky si jej tak mohou upravovat dle svého, ovšem za dodržování určitých podmínek. Stejné to máte i u telefonů. Systém Android najdete ve většině z nich, protože vyvinout a spravovat svůj vlastní operační systém by některé výrobce srazilo na kolena.

Citroën

Citroën je nejdůležitější francouzská automobilka, součást PSA Peugeot Citroën.

Společnost v roce 1919 založil André-Gustave Citroën. Byla to první automobilka s masovou sériovou výrobou mimo území USA. Od října 2014 patří pod Citroën také samostatná značka DS, která vyrábí luxusněji zaměřené vozy.

Citroën C1 • Citroën C3 • Citroën C3 AircrossCitroën C-Elysée • Citroën C4 Cactus • Citroën C5 Aircross • Citroën Spacetourer • Citroën BerlingoCitroën Jumper

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 26 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků