Vozy BMW jako hvězdy: Na kontě mají téměř 30.000 filmů. Zde jsou ty nejlepší

Největší filmovou hvězdou je podle všeho Ford Mustang. Ani BMW se ale nedrží stranou. Má na kontě pěknou řadu zajímavých „rolí“.

Spousta z nás dá určitě z hlavy dohromady alespoň pět celovečerních filmů, ve kterých se jezdí ve vozech značky BMW. Mission: Impossible - Rogue Nation a Ghost Protocol, Zlaté oko, Kurýr a Ronin. Tohle je třeba moje pětka. Automobilka nám nyní předává informaci, že se podle databáze filmových vozů objevily její modely v téměř 30.000 filmech, dokumentech a seriálech.

Značka vzpomíná, které role byly ty nejvýznamnější. Velkou roli si BMW zahrálo ve spojení se skvělou filmovou sérií Mission: Impossible s Tomem Cruisem v hlavní roli. V díle Ghost Protocol máme možnost vidět koncept Vision EfficientDynamics, ze kterého se později stal model i8. V Rogue Nation pak M3 a ve Fallout M5.

Pokud se bavíme o BMW na stříbrném plátně, nelze opomenout účast v bondovkách za éry Pierce Brosnana. Mnichovské vozy debutovaly ve službách Jejího Veličenstva ve filmu Zlaté oko z roku 1995 s modelem Z3. Následovalo BMW 750iL ve filmu Zítřek nikdy neumírá a zakončila ji role ve filmu Jeden svět nestačí s BMW Z8, které bylo při honičce rozříznuto.

Vozy BMW si nadále zahrály třeba ve filmech Rudá Volavka a Kurýr (pokaždé BMW řady 7) a superhrdinských filmech z univerza Marvel Shang-Chi: Legenda o deseti prstenech (BMW iX3, BMW M8) či Black Widow (BMW X3 a BMW řady 2 Gran Coupé). Přehlídka modelů BMW je pak ve filmu Na plný plyn (řada 4 Cabrio, i8, 327, řada 6 Gran Coupé či M3).

Inspektor Stephan Derrick v německém seriálu Derrick pak v průběhu let vystřídal BMW řady 5 (generace E12 až E28) a později se přesunul za volant většího BMW řady 7 (E23, E32 a E38). No a když už jsme u seriálů, tak není možné opomenout Semira Gerkhana ze seriálu Kobra 11.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (1) Další článek: Jeden mrtvý, sedm zraněných: Hromadná nehoda na Nürburgringu stála život pilota Miaty

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,