Vozy BMW jako hvězdy: Na kontě mají téměř 30.000 filmů. Zde jsou ty nejlepší

Největší filmovou hvězdou je podle všeho Ford Mustang. Ani BMW se ale nedrží stranou. Má na kontě pěknou řadu zajímavých „rolí“.

Spousta z nás dá určitě z hlavy dohromady alespoň pět celovečerních filmů, ve kterých se jezdí ve vozech značky BMW. Mission: Impossible - Rogue Nation a Ghost Protocol, Zlaté oko, Kurýr a Ronin. Tohle je třeba moje pětka. Automobilka nám nyní předává informaci, že se podle databáze filmových vozů objevily její modely v téměř 30.000 filmech, dokumentech a seriálech.

Značka vzpomíná, které role byly ty nejvýznamnější. Velkou roli si BMW zahrálo ve spojení se skvělou filmovou sérií Mission: Impossible s Tomem Cruisem v hlavní roli. V díle Ghost Protocol máme možnost vidět koncept Vision EfficientDynamics, ze kterého se později stal model i8. V Rogue Nation pak M3 a ve Fallout M5.

Nejlepší auta Jamese Bonda a co o nich možná nevíte. Některá dnes stojí pakatel

Nejlepší auta Jamese Bonda a co o nich možná nevíte. Některá dnes stojí pakatel

Pokud se bavíme o BMW na stříbrném plátně, nelze opomenout účast v bondovkách za éry Pierce Brosnana. Mnichovské vozy debutovaly ve službách Jejího Veličenstva ve filmu Zlaté oko z roku 1995 s modelem Z3. Následovalo BMW 750iL ve filmu Zítřek nikdy neumírá a zakončila ji role ve filmu Jeden svět nestačí s BMW Z8, které bylo při honičce rozříznuto.

Vozy BMW si nadále zahrály třeba ve filmech Rudá Volavka a Kurýr (pokaždé BMW řady 7) a superhrdinských filmech z univerza Marvel Shang-Chi: Legenda o deseti prstenech (BMW iX3, BMW M8) či Black Widow (BMW X3 a BMW řady 2 Gran Coupé). Přehlídka modelů BMW je pak ve filmu Na plný plyn (řada 4 Cabrio, i8, 327, řada 6 Gran Coupé či M3).

Filmový festival Karlovy Vary v galerii: Johnny Depp v BMW X7, ukázalo se iX

Filmový festival Karlovy Vary v galerii: Johnny Depp v BMW X7, ukázalo se iX

Inspektor Stephan Derrick v německém seriálu Derrick pak v průběhu let vystřídal BMW řady 5 (generace E12 až E28) a později se přesunul za volant většího BMW řady 7 (E23, E32 a E38). No a když už jsme u seriálů, tak není možné opomenout Semira Gerkhana ze seriálu Kobra 11.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků