Voyah Dreamer je luxusní MPV na baterky. I s mříží na masce je zatraceně rychlé

Kromě nepřehlédnutelné masky zaujme luxusní model i slušnou dynamikou.

V pomyslném souboji o největší a nejvýraznější mřížku chladiče se mezi BMW či Lexus dere i čínská značka Voyah. Poptávka po luxusních velkoprostorových vozech v Číně roste, na což odpovídá právě nové MPV, respektive minivan, Dreamer. Nepřehlédnutelná maska však není jediným zajímavým prvkem modelu, který bude konkurovat například Lexusu LM.

Voyah totiž jede na vlně elektromobility a Dreamer nabízí s čistě elektrickým ústrojím. Obrovskou mřížku „chladiče“ by tak model zřejmě ani nepotřeboval. Mnoho podrobností o technice zatím značka neodhaluje. Každopádně ale novince nebude chybět výkon, jelikož mluvíme o minivanu, který zvládne akcelerovat z nuly na 100 km/h za udávaných 5,9 sekundy.

Velké luxusní minivany u zákazníků v Číně nahrazují tradiční limuzíny. Podle toho taky působí kabina Dreameru. V nejprostornější variantě jsou vzadu dvě samostatná rozklápěcí křesla, kdy je prostor pro posádku oddělen od místa šoféra velkým panelem s ovládacími prvky. 

Před řidičem a spolujezdcem vpředu se rozprostírá hned trojice displejů, v podstatě vyplňující celou palubní desku. Prezentovaná specifikace modelu pak odvážně spojuje modrobílé kožené čalounění s doplňky ve stylu leštěné mědi. Jinak najdete ve výbavě rozsáhlé ambientní osvětlení nebo panoramatickou střechu.

Do prodeje v Číně zamíří Voyah Dreamer na začátku příštího roku. Pro čínskou značku jde o druhý sériový model, dříve již uvedla prémiové elektrické SUV Free a do třetice plánuje i luxusní elektrický sedan.

Diskuze (7) Další článek: Hledáte kompaktní pick-up? Britská firma vám ho postaví ze starého Suzuki Jimny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,