Volvo XC90 Sport, sport paket přímo z továrny

Pokud se vám zdá, že švédské SUV Volvo XC90 je málo sportovní, můžete si nyní při nákupu dopřát nového sportovního paketu.

Sport paket změní tvář Volva poměrně výrazně. Základem úpravy je dvojice nových 19" kol z lehké slitiny, nové nástavce blatníků v barvě vozu, dvojitá koncovka výfuku a sytá červená barva Passion. Navíc všechny díly s chromovaným povrchem dostaly novou úpravu ve stříbrném odstínu. V interiéru zákazník získá nové sportovní kožené sedačky, sportovní volant a pedály a nové dekorace ve stříbrném provedení.

Sportovním zážitkům má pomoci odladěný podvozek. Ted dostal tužší odladění pomocí tlumičů a stabilizátorů. Ve standardu lze najít také systém samočinného udržovaní světlé výšky a degresivní posilovač.

Paket je k dispozici k trojici motorů. Pro milovníky nafty je připraven pětiválec D5 o objemu 2,4 l s výkonem 136 kW (185 k). Pro příznivce benzínu je v nabídce šestiválec o objemu 3,2 l s výkonem 175 kW (238 k) a osmiválec 4,4 l o výkonu 232 kW (315 k).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků