Volvo XC90 dostane nový benzínový osmiválec

Příští rok doplní motory nejdražšího Volva, modelu XC90, atmosférický osmiválec s objemem 4.4 l a výkonem 235 kW. Současný vrchol nabídky je přeplňovaný třílitrový šestiválec T6 s výkonem 200 kW. Osmiválec je určen zejména pro americký trh, kde se po velkoobjemových motorech mohou jen utlouci; Volvo zde plánuje roční odbyt deset až dvanáct tisíc kusů.

Zmíněný osmiválec pochází od japonské Yamahy, podobný motor sesterského Jaguaru je totiž pro SUV údajně příliš velký. Volvo rovněž uvažuje o slabší výkonové verzi, která by nahradila v XC90 motor T6.

Tip: Test Volva XC90 D5

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo XC90 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků