Volvo XC90 - Nejlepší vůz roku 4x4

Časopis What Car? v rámci své soutěže o automobil roku vyhlásil nové Volvo XC90 jako „Nejlepší vůz roku 4x4“. Vyhlášení výsledků proběhlo na prestižní ceremonii v londýnském hotelu Hilton na Park Lane dne 15. ledna.

Redaktor časopisu What Car? Rob Aherne řekl: „Volvo čekalo dlouhou dobu, než se rozhodlo vstoupit mezi vozy 4x4, ale XC90 (představení vozu naleznete zde) toto zpoždění ospravedlňuje. Mimořádně na nás zapůsobila jeho prostornost, univerzálnost, bezpečnost i styl. A navíc má tento vůz i vynikající cenu.“

XC90 převzalo titul „Nejlepší vůz 4x4“ od loňského vítěze BMW X5, za ním na dalších místech letos skončily Range Rover a Honda CR-V. Generální ředitel společnosti Volvo Car UK Hugh Reid byl při přebírání ceny skutečně potěšen.

„Toto ocenění časopisu What Car? je pro společnost Volvo i pro naše SUV nové generace - XC90 - velmi důležité a prestižní. Jeho načasování je naprosto vynikající, neboť právě v této době se první vozy objevují v autosalonech a míří k prvním zákazníkům.“

Působivý design XC90 s inovativním a flexibilním interiérem nabízejícím až sedm samostatných sedadel umístěných po směru jízdy již po celém světě přilákal více než 15 000 zákazníků, kteří si tento vůz objednali. Navíc Volvo XC90 získalo řadu dalších prestižních ocenění, z nichž mnohá byla udělena v Americe – v zemi SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků