Volvo XC70 již podruhé učarovalo Rusům

XC70 od Volva bylo v Rusku zvoleno Autem roku v kategorii „kombíků se schopnostmi off-roadu”, a to podruhé během posledních tří let. Volvo XC70 ve své předchozí generaci zvítězilo ve stejné rubrice již v roce 2006. Letos předstihlo i vozy Audi Allroad Quattro a Subaru Legacy Outback. Ocenění převzal Anouk Poelmann, marketingový ředitel automobilky Volvo. „Znamená to, že ruští zákazníci upřednostňují naše vozy i přes velmi silnou konkurenci na trhu,“ dodal přitom Poelmann.

Volba Auta roku je v Rusku skutečně všelidovou záležitostí. Letošního ročníku se zúčastnilo 104 722 občanů, hlasujících v celkem devatenácti kategoriích. Během slavnostního večera se však o Volvu mluvilo ještě jednou. Z respondentů byl totiž vylosován nový šťastný majitel vozu typu V50, jímž se nakonec stal teprve osmnáctiletý mladík z Nižného Novgorodu.

Také pro Volvo je ruský trh velmi významným. Jen v loňském roce zde umístilo celkem 21 077 nových vozů, což znamená meziroční nárůst o neuvěřitelných 95%.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků