Volvo XC70 již podruhé učarovalo Rusům

XC70 od Volva bylo v Rusku zvoleno Autem roku v kategorii „kombíků se schopnostmi off-roadu”, a to podruhé během posledních tří let. Volvo XC70 ve své předchozí generaci zvítězilo ve stejné rubrice již v roce 2006. Letos předstihlo i vozy Audi Allroad Quattro a Subaru Legacy Outback. Ocenění převzal Anouk Poelmann, marketingový ředitel automobilky Volvo. „Znamená to, že ruští zákazníci upřednostňují naše vozy i přes velmi silnou konkurenci na trhu,“ dodal přitom Poelmann.

Volba Auta roku je v Rusku skutečně všelidovou záležitostí. Letošního ročníku se zúčastnilo 104 722 občanů, hlasujících v celkem devatenácti kategoriích. Během slavnostního večera se však o Volvu mluvilo ještě jednou. Z respondentů byl totiž vylosován nový šťastný majitel vozu typu V50, jímž se nakonec stal teprve osmnáctiletý mladík z Nižného Novgorodu.

Také pro Volvo je ruský trh velmi významným. Jen v loňském roce zde umístilo celkem 21 077 nových vozů, což znamená meziroční nárůst o neuvěřitelných 95%.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků