Volvo XC70 již podruhé učarovalo Rusům

XC70 od Volva bylo v Rusku zvoleno Autem roku v kategorii „kombíků se schopnostmi off-roadu”, a to podruhé během posledních tří let. Volvo XC70 ve své předchozí generaci zvítězilo ve stejné rubrice již v roce 2006. Letos předstihlo i vozy Audi Allroad Quattro a Subaru Legacy Outback. Ocenění převzal Anouk Poelmann, marketingový ředitel automobilky Volvo. „Znamená to, že ruští zákazníci upřednostňují naše vozy i přes velmi silnou konkurenci na trhu,“ dodal přitom Poelmann.

Volba Auta roku je v Rusku skutečně všelidovou záležitostí. Letošního ročníku se zúčastnilo 104 722 občanů, hlasujících v celkem devatenácti kategoriích. Během slavnostního večera se však o Volvu mluvilo ještě jednou. Z respondentů byl totiž vylosován nový šťastný majitel vozu typu V50, jímž se nakonec stal teprve osmnáctiletý mladík z Nižného Novgorodu.

Také pro Volvo je ruský trh velmi významným. Jen v loňském roce zde umístilo celkem 21 077 nových vozů, což znamená meziroční nárůst o neuvěřitelných 95%.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků