Volvo XC60 bude debutovat již letos v Ženevě

Švédská automobilka Volvo si zahájením prodejů modelu XC90 před pár lety značně polepšila. Letos se toto SUV dočká i svého mladšího a menšího brášky s názvem XC60, který se zařadí do kategorie CUV. Pokud se na Frankfurtském autosalonu objevila jen předprodukční podoba tohoto vozu, na tom letošním v Ženevě bude představena jeho sériová verze. Ta se po vzhledové stránce celkem povedla a automobilka si je jista úspěchem vozu.

Volvo má v nejbližších dnech zveřejnit i přehle motorů chystaných pro tento vůz. My již dnes víme, že by mezi nimi neměla chybět trojice benzínem poháněných agregátů s objemem 1,8 l a turbem přeplňované 2,5 l a 3,2 l. Pro nový model si automobilka přichystala i dva dieselové agregáty o objemu 2,0 l a 2,3 l.

Je nutno poznamenat, že Volvo XC60 to na trhu rozhodně nebude mít lehké. Bude se totiž muset přesadit mezi vozy jako jsou Mercedes GLK, BMW X3 nebo VW Tiguan. Se zahájením prodejů se počítá koncem tohoto, popř. začátkem roku příštího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo XC60 Concept

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků