Volvo XC60 bude debutovat již letos v Ženevě

Švédská automobilka Volvo si zahájením prodejů modelu XC90 před pár lety značně polepšila. Letos se toto SUV dočká i svého mladšího a menšího brášky s názvem XC60, který se zařadí do kategorie CUV. Pokud se na Frankfurtském autosalonu objevila jen předprodukční podoba tohoto vozu, na tom letošním v Ženevě bude představena jeho sériová verze. Ta se po vzhledové stránce celkem povedla a automobilka si je jista úspěchem vozu.

Volvo má v nejbližších dnech zveřejnit i přehle motorů chystaných pro tento vůz. My již dnes víme, že by mezi nimi neměla chybět trojice benzínem poháněných agregátů s objemem 1,8 l a turbem přeplňované 2,5 l a 3,2 l. Pro nový model si automobilka přichystala i dva dieselové agregáty o objemu 2,0 l a 2,3 l.

Je nutno poznamenat, že Volvo XC60 to na trhu rozhodně nebude mít lehké. Bude se totiž muset přesadit mezi vozy jako jsou Mercedes GLK, BMW X3 nebo VW Tiguan. Se zahájením prodejů se počítá koncem tohoto, popř. začátkem roku příštího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo XC60 Concept

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků