Volvo XC60 bude debutovat již letos v Ženevě

Švédská automobilka Volvo si zahájením prodejů modelu XC90 před pár lety značně polepšila. Letos se toto SUV dočká i svého mladšího a menšího brášky s názvem XC60, který se zařadí do kategorie CUV. Pokud se na Frankfurtském autosalonu objevila jen předprodukční podoba tohoto vozu, na tom letošním v Ženevě bude představena jeho sériová verze. Ta se po vzhledové stránce celkem povedla a automobilka si je jista úspěchem vozu.

Volvo má v nejbližších dnech zveřejnit i přehle motorů chystaných pro tento vůz. My již dnes víme, že by mezi nimi neměla chybět trojice benzínem poháněných agregátů s objemem 1,8 l a turbem přeplňované 2,5 l a 3,2 l. Pro nový model si automobilka přichystala i dva dieselové agregáty o objemu 2,0 l a 2,3 l.

Je nutno poznamenat, že Volvo XC60 to na trhu rozhodně nebude mít lehké. Bude se totiž muset přesadit mezi vozy jako jsou Mercedes GLK, BMW X3 nebo VW Tiguan. Se zahájením prodejů se počítá koncem tohoto, popř. začátkem roku příštího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo XC60 Concept

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků