Volvo XC100 odhaluje první detaily. Čekejte sexy elektromobil pro 4 pasažéry

Vlajková loď automobilky Volvo dorazí zhruba za tři roky. Původně to vypadalo, že si chce vyšlápnout na Range Rover, ale nemíří náhodou Volvo ještě výš?

Již nějakou dobu víme, že se Volvo chystá rozšířit paletu modelů o vlajkovou loď, která by se měla jmenovat XC100. O voze se toho vědělo zatím jen velmi málo. Objevují se také první grafické rendery, které popouštějí uzdu fantazii. Magazín Motor Trend nyní přichází s informací, že nové Volvo bude zcela elektrické a vzdá se třetí řady sedadel.

Volvo propustí 1300 zaměstnanců. Pandemie koronaviru prý není hlavní příčinou

Volvo propustí 1300 zaměstnanců. Pandemie koronaviru prý není hlavní příčinou

Novinka bude stát na druhé generaci Volvo Scalable Product Architecture (SPA). První generace této platformy, kterou byste našli ve všech větších Volvech, umožňuje zástavbu pouze spalovacího ústrojí, maximálně pak hybridu. Druhá generace už by měla být ale plně připravena na elektrifikaci.

Volvo S90 a V90 po modernizaci: Mild-hybridní techniku doplňuje nová výbava

Volvo S90 a V90 po modernizaci: Mild-hybridní techniku doplňuje nová výbava

Očekává se, že novinka ponese celý název Volvo XC100 Recharge a půjde o derivát očekávané třetí generace modelu XC90. Zpráva o absenci třetí řady sedadel je tak zcela logická, většinu vozů s touto karoserií má problémy s prostorem už na druhé řadě sedadel. Dočkáme se tedy jen čtyřmístné konfigurace, ale za to ve velmi luxusním kabátku.

Volvo XC40 Recharge oficiálně: Elektrický crossover má 408 koní a ujede přes 400 km

Volvo XC40 Recharge oficiálně: Elektrický crossover má 408 koní a ujede přes 400 km

Samozřejmě se nabízí, že nové Volvo XC90 bude také plně elektrické, ale to Motor Trend vyvrací. Stropem pro XC90 prý bude plug-in hybridní varianta, zatímco plně elektrická varianta bude vyhraněna pro XC100. Tedy alespoň prozatím. Na více informací si budeme muset počkat. Očekává se, že vlajková loď půjde do prodeje do tří let.

Galerie byla doplněna o fotografie současného modelu XC90.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků