Volvo XC100 odhaluje první detaily. Čekejte sexy elektromobil pro 4 pasažéry

Vlajková loď automobilky Volvo dorazí zhruba za tři roky. Původně to vypadalo, že si chce vyšlápnout na Range Rover, ale nemíří náhodou Volvo ještě výš?

Již nějakou dobu víme, že se Volvo chystá rozšířit paletu modelů o vlajkovou loď, která by se měla jmenovat XC100. O voze se toho vědělo zatím jen velmi málo. Objevují se také první grafické rendery, které popouštějí uzdu fantazii. Magazín Motor Trend nyní přichází s informací, že nové Volvo bude zcela elektrické a vzdá se třetí řady sedadel.

Volvo propustí 1300 zaměstnanců. Pandemie koronaviru prý není hlavní příčinou

Volvo propustí 1300 zaměstnanců. Pandemie koronaviru prý není hlavní příčinou

Novinka bude stát na druhé generaci Volvo Scalable Product Architecture (SPA). První generace této platformy, kterou byste našli ve všech větších Volvech, umožňuje zástavbu pouze spalovacího ústrojí, maximálně pak hybridu. Druhá generace už by měla být ale plně připravena na elektrifikaci.

Volvo S90 a V90 po modernizaci: Mild-hybridní techniku doplňuje nová výbava

Volvo S90 a V90 po modernizaci: Mild-hybridní techniku doplňuje nová výbava

Očekává se, že novinka ponese celý název Volvo XC100 Recharge a půjde o derivát očekávané třetí generace modelu XC90. Zpráva o absenci třetí řady sedadel je tak zcela logická, většinu vozů s touto karoserií má problémy s prostorem už na druhé řadě sedadel. Dočkáme se tedy jen čtyřmístné konfigurace, ale za to ve velmi luxusním kabátku.

Volvo XC40 Recharge oficiálně: Elektrický crossover má 408 koní a ujede přes 400 km

Volvo XC40 Recharge oficiálně: Elektrický crossover má 408 koní a ujede přes 400 km

Samozřejmě se nabízí, že nové Volvo XC90 bude také plně elektrické, ale to Motor Trend vyvrací. Stropem pro XC90 prý bude plug-in hybridní varianta, zatímco plně elektrická varianta bude vyhraněna pro XC100. Tedy alespoň prozatím. Na více informací si budeme muset počkat. Očekává se, že vlajková loď půjde do prodeje do tří let.

Galerie byla doplněna o fotografie současného modelu XC90.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků