Volvo V70: nové a lepší (první info a foto)

Oblíbené kombi střední třídy se připravuje na velkou premiéru nové generace. Jaká bude čerstvá švédská krev?

Již v druhé polovině minulého roku začaly navenek prosakovat informace a první tajné snímky nové generace kombi střední třídy, Volva V70. Po nepříliš dlouhém čekání přichází na řadu i oficiální představení, a tak se můžeme na švédskou novincku podívat trochu blíže.

Nová generace přinesla hlavně novou tvář vozu. Ta sice působí dojmem, že se zas tolik nestalo a tvary se jen mírně zakulatily, ale jakýkoli detail nového Volva je úplně nový.

Přestože nejsou rozměry vozu prozatím známy, jedno je jisté - nová generace mírně povyrostla, zvětšil se také rozvor a samozřejmě i vnitřní prostor. Např. zavazadelník bude nyní disponovat základním objemem 540 l, což je o slušných 55 více, než u minulé generace.

Nový design pak vychází ze sedanu S60 a navazuje na tvary současných modelů. Dominantou vozu zůstává i nadále záď s profilem pod hranou bočních oken. Ten se postupně zvětšuje a výrazně tak rozšiřuje zadní blatníky. V nich jsou opět umístěny světlomety, které pokračují vzhůru, integrované do zadního sloupku karoserie.

Z boku je pak Volvo V70 klasickým kombi. Dlouhá příď a téměř kolmě seříznutá záď dává tušit, že i nová generace bude velmi praktickým vozem.

O pohon vozu se budou v počátku starat šestiválec o objemu 3,2 l s výkonem 173 kW (235 k), který bude doplněn naftovým čtyřválce 2,4 o výkonu 105 kW (143 k) a naftovým pětiválce o výkonu 136 kW (185 k). Tyto motory později doplní další agregáty, zejména upravený turbo pětiválec s výkonem až 285 k a později přijde také inovovaný řadový šestiválec o stejném výkonu. Vrcholem by měla být verze s osmiválcovým motorem.

Základní verze Volva V70 budou mít poháněnou přední nápravu, ovšem v nabídce bude i tradiční čtyřkolka Haldex.

Volvo si odbude premiéru na Ženevském autosalonu a do prodeje by se měl dostat ještě v první polovině letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo V70
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků