Volvo se připojilo do evropské bezpečnostní sítě. Chce nalákat i další značky

Další milník v celoevropské cloudové síti pro bezpečný provoz nyní zapříčinila švédská automobilka.

„Mrak" nad všemi silnicemi, který bude sdílet anonymní bezpečnostní data mezi účastníky silničního provozu, je častým předmětem diskusí. Pilotní projekt dostal název European Data Task Force.

Volvo opět zvyšuje bezpečnostní standardy. Vozy si teď budou povídat

Volvo opět zvyšuje bezpečnostní standardy. Vozy si teď budou povídat

Ve hře je již několik evropských výrobců aut a samozřejmě několik zemí. Namátkou například Nizozemsko, Španělsko, Finsko nebo Německo. Mezi automobilky pak patří BMW, Ford, Mercedes a nyní už i Volvo. Tito všichni již spolupracují pro bezpečnější silnice.

Zájem projevily i firmy, jako HERE Europe nebo TomTom Traffic. Švédská automobilka se pak do hry zapojí sdílením dat ze svých systémů Hazard Light Alert a Slippery Road Alert. Tyto technologie byly představeny již v roce 2016.

Volvo chce detekovat opilé řidiče za volantem. Použije k tomu kamery v interiéru

Volvo chce detekovat opilé řidiče za volantem. Použije k tomu kamery v interiéru

Nyní se již dodávají do všech nových vozů automobilky. Samotná automobilka takto sdílí data ve Švédsku a Norsku už od roku 2018. „Čím víc automobilů bude sdílet data, tím více budou silnice bezpečnější. Proto je European Data Task Force tak důležitou inovací. Doufáme, že dostaneme na palubu ještě více partnerů“, okomentoval propojení Malin Ekholm, vedoucí bezpečnostního centra Volvo.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků