Volvo se připojilo do evropské bezpečnostní sítě. Chce nalákat i další značky

Další milník v celoevropské cloudové síti pro bezpečný provoz nyní zapříčinila švédská automobilka.

„Mrak" nad všemi silnicemi, který bude sdílet anonymní bezpečnostní data mezi účastníky silničního provozu, je častým předmětem diskusí. Pilotní projekt dostal název European Data Task Force.

Volvo opět zvyšuje bezpečnostní standardy. Vozy si teď budou povídat

Volvo opět zvyšuje bezpečnostní standardy. Vozy si teď budou povídat

Ve hře je již několik evropských výrobců aut a samozřejmě několik zemí. Namátkou například Nizozemsko, Španělsko, Finsko nebo Německo. Mezi automobilky pak patří BMW, Ford, Mercedes a nyní už i Volvo. Tito všichni již spolupracují pro bezpečnější silnice.

Zájem projevily i firmy, jako HERE Europe nebo TomTom Traffic. Švédská automobilka se pak do hry zapojí sdílením dat ze svých systémů Hazard Light Alert a Slippery Road Alert. Tyto technologie byly představeny již v roce 2016.

Volvo chce detekovat opilé řidiče za volantem. Použije k tomu kamery v interiéru

Volvo chce detekovat opilé řidiče za volantem. Použije k tomu kamery v interiéru

Nyní se již dodávají do všech nových vozů automobilky. Samotná automobilka takto sdílí data ve Švédsku a Norsku už od roku 2018. „Čím víc automobilů bude sdílet data, tím více budou silnice bezpečnější. Proto je European Data Task Force tak důležitou inovací. Doufáme, že dostaneme na palubu ještě více partnerů“, okomentoval propojení Malin Ekholm, vedoucí bezpečnostního centra Volvo.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 51 příspěvků