Volvo se připojilo do evropské bezpečnostní sítě. Chce nalákat i další značky

Další milník v celoevropské cloudové síti pro bezpečný provoz nyní zapříčinila švédská automobilka.

„Mrak" nad všemi silnicemi, který bude sdílet anonymní bezpečnostní data mezi účastníky silničního provozu, je častým předmětem diskusí. Pilotní projekt dostal název European Data Task Force.

Volvo opět zvyšuje bezpečnostní standardy. Vozy si teď budou povídat

Volvo opět zvyšuje bezpečnostní standardy. Vozy si teď budou povídat

Ve hře je již několik evropských výrobců aut a samozřejmě několik zemí. Namátkou například Nizozemsko, Španělsko, Finsko nebo Německo. Mezi automobilky pak patří BMW, Ford, Mercedes a nyní už i Volvo. Tito všichni již spolupracují pro bezpečnější silnice.

Zájem projevily i firmy, jako HERE Europe nebo TomTom Traffic. Švédská automobilka se pak do hry zapojí sdílením dat ze svých systémů Hazard Light Alert a Slippery Road Alert. Tyto technologie byly představeny již v roce 2016.

Volvo chce detekovat opilé řidiče za volantem. Použije k tomu kamery v interiéru

Volvo chce detekovat opilé řidiče za volantem. Použije k tomu kamery v interiéru

Nyní se již dodávají do všech nových vozů automobilky. Samotná automobilka takto sdílí data ve Švédsku a Norsku už od roku 2018. „Čím víc automobilů bude sdílet data, tím více budou silnice bezpečnější. Proto je European Data Task Force tak důležitou inovací. Doufáme, že dostaneme na palubu ještě více partnerů“, okomentoval propojení Malin Ekholm, vedoucí bezpečnostního centra Volvo.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků