Volvo S90 a V90 po modernizaci: Mild-hybridní techniku doplňuje nová výbava

Zvenku novinky příliš nehledejte, svou vlajkovou loď vylepšilo Volvo především zevnitř.

Shrnout změny exteriéru modernizovaného Volva S90 i jeho praktičtějších verzích V90 a V90 Cross Country lze velice rychle. Kosmeticky byl upraven přední nárazník, nové jsou mlhovky a kombíky dostávají i pozměněnou grafiku LED svítilen. Do nabídky míří i nové odstíny karoserie a designy kol.  

Více novinek najdete v interiéru, kde Volvo nasadilo vylepšený audiosystém Bowers and Wilkins s automatickým systémem potlačování okolního hluku, lepšími reproduktory a novým nastavením, které má „napodobovat zvuk vašeho oblíbeného jazzové klubu“. Dále značka přidává nový pokročilejší systém filtrace vzduchu v kabině s možností kontroly kvality vzduchu přes infotainment.

O elektrické Volvo XC40 je silný zájem. Švédská značka počítá desetitisíce zájemců

O elektrické Volvo XC40 je silný zájem. Švédská značka počítá desetitisíce zájemců

Tato novinka společně se zmíněným audiosystémem výše je pak dostupná u všech modelů řady 90 i 60, stejně jako standardně zabudované USB-C nabíjecí porty pro pasažéry vzadu, volitelné sedačky čalouněné vlněnou směsí, dříve uvedené při modernizaci XC90, a pro nejvyšší stupně výbavy je dostupné i veganské čalounění interiéru zcela bez kůže.

Po uvedení v XC90 a XC60 se nakonec do palety motorizací řady 90 dostává i mild-hybridní technika ve formě stávajících benzinových a vznětových dvoulitrů. Volvo tak pronásleduje svou myšlenku, ve které budou nakonec mild-hybridní motory standardem vedle plug-in hybridních verzí Twin Engine, jejichž podíl v celkové produkci má být čtvrtinový.

Volvo a Geely chtějí společně vyvíjet nové motory. Techniku nabídnou i jiným značkám

Volvo a Geely chtějí společně vyvíjet nové motory. Techniku nabídnou i jiným značkám

Více detailů k technice modernizovaných modelů S90, V90 a V90 Cross Country Volvo neuvádí. Mild-hybridní motorizace mají nicméně v reálných podmínkách zajistit o 15 % nižší spotřebu paliva a produkci emisí.

Datum uvedení modernizace na český trh a cenovky se dozvíme později.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků