Volvo S80 a S60 AWD získaly v USA nejvyšší ocenění

Volvo S80 dosáhlo v USA nejlepších výsledků mezi vozy testovanými nezávislými vládními laboratořemi a zkušebnami pojišťoven. Volvo S60 AWD obdrželo titul „Nejlepší sedan do každého počasí“, udělený asociací New England Motor Press (NEMPA).

Americký magazín Lepší domovy a zahrady provedl zajímavý test “Vozy, které mohou zachránit váš život”. Porovnal více než 200 výsledků testů ze dvou nejdůležitějších center laboratorních nárazových zkoušek, Institutu silniční bezpečnosti a Federálního úřadu dopravy.

Pro úspěch v testu musely sledované vozy získat ve státní nárazové zkoušce nejméně pět hvězdiček při plném čelním nárazu a úspěšně projít hodnocením nárazových zkoušek pojišťovacího institutu. Mezi vozy, testovanými oběma laboratořemi, jednoznačně zvítězilo Volvo S80, které dosáhlo nejvyššího možného hodnocení ve všech kategoriích.

Klepněte pro větší obrázek

Volvo S60 AWD bylo na základě výzkumu asociace NEMPA oceněno titulem „nejlepší ve třídě“. Při hodnocení se také posuzovala schopnost automobilu splnit náročné požadavky řidičů na severovýchodě USA v nechvalně známé zimě Nové Anglie.

Klepněte pro větší obrázek

Své konečné rozhodnutí NEMPA komentovala: „Volvo bylo vždy charakteristické svými bezpečnými a silnými vozy a Volvo S60 tuto pověst potvrzuje.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků