Volvo S80 a S60 AWD získaly v USA nejvyšší ocenění

Volvo S80 dosáhlo v USA nejlepších výsledků mezi vozy testovanými nezávislými vládními laboratořemi a zkušebnami pojišťoven. Volvo S60 AWD obdrželo titul „Nejlepší sedan do každého počasí“, udělený asociací New England Motor Press (NEMPA).

Americký magazín Lepší domovy a zahrady provedl zajímavý test “Vozy, které mohou zachránit váš život”. Porovnal více než 200 výsledků testů ze dvou nejdůležitějších center laboratorních nárazových zkoušek, Institutu silniční bezpečnosti a Federálního úřadu dopravy.

Pro úspěch v testu musely sledované vozy získat ve státní nárazové zkoušce nejméně pět hvězdiček při plném čelním nárazu a úspěšně projít hodnocením nárazových zkoušek pojišťovacího institutu. Mezi vozy, testovanými oběma laboratořemi, jednoznačně zvítězilo Volvo S80, které dosáhlo nejvyššího možného hodnocení ve všech kategoriích.

Klepněte pro větší obrázek

Volvo S60 AWD bylo na základě výzkumu asociace NEMPA oceněno titulem „nejlepší ve třídě“. Při hodnocení se také posuzovala schopnost automobilu splnit náročné požadavky řidičů na severovýchodě USA v nechvalně známé zimě Nové Anglie.

Klepněte pro větší obrázek

Své konečné rozhodnutí NEMPA komentovala: „Volvo bylo vždy charakteristické svými bezpečnými a silnými vozy a Volvo S60 tuto pověst potvrzuje.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků