Volvo S80 a S60 AWD získaly v USA nejvyšší ocenění

Volvo S80 dosáhlo v USA nejlepších výsledků mezi vozy testovanými nezávislými vládními laboratořemi a zkušebnami pojišťoven. Volvo S60 AWD obdrželo titul „Nejlepší sedan do každého počasí“, udělený asociací New England Motor Press (NEMPA).

Americký magazín Lepší domovy a zahrady provedl zajímavý test “Vozy, které mohou zachránit váš život”. Porovnal více než 200 výsledků testů ze dvou nejdůležitějších center laboratorních nárazových zkoušek, Institutu silniční bezpečnosti a Federálního úřadu dopravy.

Pro úspěch v testu musely sledované vozy získat ve státní nárazové zkoušce nejméně pět hvězdiček při plném čelním nárazu a úspěšně projít hodnocením nárazových zkoušek pojišťovacího institutu. Mezi vozy, testovanými oběma laboratořemi, jednoznačně zvítězilo Volvo S80, které dosáhlo nejvyššího možného hodnocení ve všech kategoriích.

Klepněte pro větší obrázek

Volvo S60 AWD bylo na základě výzkumu asociace NEMPA oceněno titulem „nejlepší ve třídě“. Při hodnocení se také posuzovala schopnost automobilu splnit náročné požadavky řidičů na severovýchodě USA v nechvalně známé zimě Nové Anglie.

Klepněte pro větší obrázek

Své konečné rozhodnutí NEMPA komentovala: „Volvo bylo vždy charakteristické svými bezpečnými a silnými vozy a Volvo S60 tuto pověst potvrzuje.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků