Volvo S80 a S60 AWD získaly v USA nejvyšší ocenění

Volvo S80 dosáhlo v USA nejlepších výsledků mezi vozy testovanými nezávislými vládními laboratořemi a zkušebnami pojišťoven. Volvo S60 AWD obdrželo titul „Nejlepší sedan do každého počasí“, udělený asociací New England Motor Press (NEMPA).

Americký magazín Lepší domovy a zahrady provedl zajímavý test “Vozy, které mohou zachránit váš život”. Porovnal více než 200 výsledků testů ze dvou nejdůležitějších center laboratorních nárazových zkoušek, Institutu silniční bezpečnosti a Federálního úřadu dopravy.

Pro úspěch v testu musely sledované vozy získat ve státní nárazové zkoušce nejméně pět hvězdiček při plném čelním nárazu a úspěšně projít hodnocením nárazových zkoušek pojišťovacího institutu. Mezi vozy, testovanými oběma laboratořemi, jednoznačně zvítězilo Volvo S80, které dosáhlo nejvyššího možného hodnocení ve všech kategoriích.

Klepněte pro větší obrázek

Volvo S60 AWD bylo na základě výzkumu asociace NEMPA oceněno titulem „nejlepší ve třídě“. Při hodnocení se také posuzovala schopnost automobilu splnit náročné požadavky řidičů na severovýchodě USA v nechvalně známé zimě Nové Anglie.

Klepněte pro větší obrázek

Své konečné rozhodnutí NEMPA komentovala: „Volvo bylo vždy charakteristické svými bezpečnými a silnými vozy a Volvo S60 tuto pověst potvrzuje.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
Minitest VW T-Roc 1.5 TSI a 2.0 TSI: Dvakrát podstatně jinak

VW T-Roc 1.5 TSI vs 2.0 TSI (minitest)

Vyzkoušeli jsme dvě zážehové zážehové verze Volkswagenu T-Roc. Významně se liší i výbavou.

7.  6.  2018 | Milan Lažanský | 36 příspěvků