Volvo S60: Poháněné obě nápravy

Volvo S60 mělo svou premiéru v roce 2000 a s pověstí nejsportovnějšího sedanu od Volva začalo oslovovat zákazníky. V nabídce již přibyl i model s pohonem AWD, tedy obou náprav.
Volvo S60: Poháněné obě nápravy

Stejně jako u všech předchozích systémů pohonu AWD u švédské automobilky Volvo, i tento systém funguje nezávisle na vůli řidiče. Znamená to, že se točivý moment dělí mezi přední a zadní kola automaticky v poměru, který zaručí optimální kontakt s vozovkou.

Systém AWD je vybaven elektronickou kontrolou, která umožňuje komunikaci s ostatními systémy, podílejícími se na bezpečné jízdě. Proto je systém výborně sladěn se systémem TRACS (kontrola trakce). V závěru roku 2001 přibude v nabídce i systém DSTC, tedy stabilizační systém, který je u nás známější jako ESP.

Pod kapotou Volva S60 AWD najdeme přeplňovaný pětiválec o objemu 2.4. Jedná se o klasickou pohonnou jednotku s nízkotlakým přeplňováním, která je již v nabídce pro S60 s předním pohonem. Motor nabízí výkon 147 kW při 5100ot./min a točivý moment 285 Nm, který je dosahován již při 1 800 ot./min

Volvo S60 AWD bude mít premiéru na frankfurtském autosalonu, objednat si ho však můžete již nyní. Volvo S60 2.4T AWD stojí na českém trhu Kč 1 290 000,-.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 18 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků