Volvo S40, nová generace s výrazným designem

I když se předpokládá příchod nové generace Volva S40 až na přelom let 2008 a 2009, již nyní se spekuluje, jakým směrem se bude nový design ubírat. Volvo totiž vsadilo u nových nereprezentativních modelů na velmi odvážné tvary a ty by se měly promítnout i do sedanu S40.

Ten by již neměl patřit do nižší střední třídy, ale měl by současně nahradit nejen sám sebe, tedy model S40, ale také větší sedan S60. Vůz by měl měřit přes 4 500 mm a zařadit by se měl po bok trojkového bavoráku, céčkové třídy Mercedesu a Audi A4.

Volvo S40 by mělo vzniknout na sdílené platformě, kterou nyní využívá např. Ford S-Max a také nová generace Mondea. Nabídka motorů by měla vcelku kopírovat tu současnou, jen dojde k inovacím jak v oblasti nárůstu výkonu, tak snížení emisí a spotřeby.

První možné podoby Volva S40 již představil německý Autozeitung, který si vzal jako základ koncept Volvo XC60.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo S40

Foto: Autozeitung

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků