Volvo pro opravdu náročné

Executive je název provedení Volva S80 určeného pro opravdu náročné zákazníky. Tedy takové, kterým běžný standard modelu S80 nepostačuje.
Volvo pro opravdu náročné
Volvo nabízí provedení Executive již ve třetí generaci. Poprvé spatřilo světlo světa (tedy zmíněná generace) na IAA ve Frankfurtu a vlastní prodej bude zahájen koncem roku 2001.

Verze Executive vychází ze standardního modelu Volvo S80, je však vybavena řadou „unikátních“ prvků, která mají zvýšit komfort cestujích, zejména těch na zadních sedadlech.
Hlavní odlišnosti

V zájmu vytvoření většího prostoru pro nohy byla elektricky vyhřívaná zadní sedadla posunuta poněkud dozadu. K dispozici je také elektricky ovládaná sluneční clona a 12V zásuvka. Větší úhel otevírání zadních dveří zajišťuje pohodlnější nastupování i vystupování.

Na přání je možné do provedení Executive vybavit systémem RSE, který představuje DVD přehrávač umístěný mezi předními sedadly, dvě 7“ obrazovky v zadní stěně opěrek hlavy předních sedadel, dva páry bezšňůrových IR-sluchátek a dálkové ovládání.

Obrazovky můžou pracovat nezávisle na sobě, což umoňuje, aby jeden z cestujích sledoval například DVD a druhý pracoval s počítačem.

Ve výbavě může být i vestavěná chladnička s prostorem pro dvě láhve o objemu 75 centilitrů a přihrádkou pro čtyři skleničky v poličce pod zadním oknem.

Interiér pro labužníky

K vysoké prestiži velmi přispívá dekorace interiéru prvky z pravého ořechového dřeva, čalounění z měkké kůže a kůží potažený volant, který může být objednán buďto s prvky z ořechového dřeva nebo bez nich.

Pro ještě vyšší bezpečnost a celkové zabezpečení jak při jízdě, tak při nehodě je možné vůz doplnit o pancéřování.

Koho pravděpodobně uvidíte v S80 Executive

Volvo S80 Executive je přirozeně zaměřeno na tradiční kupce a uživatele takových automobiů, jakými jsou pracovníci vrcholného managementu společností, diplomaté, vládní představitelé, společnosti poskytující služby významným osobnostem a podobně. V poslední době se zákazníky stávají i zájemci z privátní sféry s vysokými nároky na vlastnosti automobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků