Volvo pro opravdu náročné

Executive je název provedení Volva S80 určeného pro opravdu náročné zákazníky. Tedy takové, kterým běžný standard modelu S80 nepostačuje.
Volvo pro opravdu náročné
Volvo nabízí provedení Executive již ve třetí generaci. Poprvé spatřilo světlo světa (tedy zmíněná generace) na IAA ve Frankfurtu a vlastní prodej bude zahájen koncem roku 2001.

Verze Executive vychází ze standardního modelu Volvo S80, je však vybavena řadou „unikátních“ prvků, která mají zvýšit komfort cestujích, zejména těch na zadních sedadlech.
Hlavní odlišnosti

V zájmu vytvoření většího prostoru pro nohy byla elektricky vyhřívaná zadní sedadla posunuta poněkud dozadu. K dispozici je také elektricky ovládaná sluneční clona a 12V zásuvka. Větší úhel otevírání zadních dveří zajišťuje pohodlnější nastupování i vystupování.

Na přání je možné do provedení Executive vybavit systémem RSE, který představuje DVD přehrávač umístěný mezi předními sedadly, dvě 7“ obrazovky v zadní stěně opěrek hlavy předních sedadel, dva páry bezšňůrových IR-sluchátek a dálkové ovládání.

Obrazovky můžou pracovat nezávisle na sobě, což umoňuje, aby jeden z cestujích sledoval například DVD a druhý pracoval s počítačem.

Ve výbavě může být i vestavěná chladnička s prostorem pro dvě láhve o objemu 75 centilitrů a přihrádkou pro čtyři skleničky v poličce pod zadním oknem.

Interiér pro labužníky

K vysoké prestiži velmi přispívá dekorace interiéru prvky z pravého ořechového dřeva, čalounění z měkké kůže a kůží potažený volant, který může být objednán buďto s prvky z ořechového dřeva nebo bez nich.

Pro ještě vyšší bezpečnost a celkové zabezpečení jak při jízdě, tak při nehodě je možné vůz doplnit o pancéřování.

Koho pravděpodobně uvidíte v S80 Executive

Volvo S80 Executive je přirozeně zaměřeno na tradiční kupce a uživatele takových automobiů, jakými jsou pracovníci vrcholného managementu společností, diplomaté, vládní představitelé, společnosti poskytující služby významným osobnostem a podobně. V poslední době se zákazníky stávají i zájemci z privátní sféry s vysokými nároky na vlastnosti automobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků