Volvo představuje svůj dvouspojkový automat

Švédská automobilka Volvo představuje svůj první dvouspojkový automat a zařazuje se tak po bok Volkswagenu a Mitsubishi, kteří již tento typ převodovky nasadili do produkčních vozů.

Automat, resp. robotizovaný manuál, funguje i u Volva stejně jako u konkurence. Dvě spojky, jedna pro liché stupně a druhá pro sudé stupně, má umožnit rychlejší a hladší řazení, spolu se snížením spotřeby. Ovšem realita ukazuje, že je to prozatím trochu jinak, obzvláště u prvního automatu tohoto druhu, DSG.

Převodovka bude dostupná nejdříve pro model s naftovým dvoulitrem o výkonu 136 koní a točivém momentu 320 Nm a to u modelů C30, S40 a V50.

Převodovka je schopna přenášet točivý moment až 450 Nm, což je dostatečná porce, aby se mohla převodovka objevit i u daleko výkonnějších a silnějších motorů.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků