Volvo opět zvyšuje bezpečnostní standardy. Vozy si teď budou povídat

Nemůžete s nimi jezdit dvě stě, monitorují váš zdravotní stav a teď už si spolu budou i povídat. Volva ze své vize jen tak neustoupí.

Volvo a bezpečnost, to je nerozlučná dvojka. Automobilka, která se řadí ke špičce v ochraně posádky, se chce stále držet titulu pionýra bezpečnostních systémů. Svůj post se nyní snaží potvrdit dalším inovativním systémem, o kterém se dosud jen mluvilo.

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

Elektrické Volvo XC40 přijede ještě letos. Doplní novou dvojici hybridních variant

Půjde o varování před kluzkým povrchem nebo jiná nebezpečí na silnici, která si budou švédské vozy mezi sebou posílat pomocí cloudové sítě. Systémem bude vybaveno každé nové Volvo a lze jej zpětně doinstalovat i do starších modelů. Již funguje ve Švédsku a Norsku, nyní bude pokrývat celou Evropu.

Systém bude prozatím fungovat pouze v bezpečné galaxii jménem Volvo. Sdílení dat s ostatními značkami je předmětem diskuze. Švédská automobilka ale nabádá ostatní výrobce, aby spolu tato data, která mají pomáhat bezpečnosti na silnici, sdíleli.

Volvo chce detekovat opilé řidiče za volantem. Použije k tomu kamery v interiéru

Volvo chce detekovat opilé řidiče za volantem. Použije k tomu kamery v interiéru

„Čím více vozidel bude v reálném čase sdílet bezpečnostní informace, tím vyšší bezpečnost bude na silnicích. Doufáme v navázání další spolupráce s partnery, kteří sdílejí náš závazek k bezpečnosti,“ řekla Malin Ekholm, ředitelka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars.

V předstihu varovat před nebezpečím na silnici bude určitě vítaným asistentem. Ať už půjde o ledovku na silnici nebo o odstavené vozidlo. Otázkou teď zůstává, kdy spolu začnou v této inovaci komunikovat i ostatní výrobci.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 4 příspěvky
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků