Volvo má nového šéfdesignéra

Steve Mattin byl jmenován novým ředitelem pro design společnosti Volvo Car Corporation.

Steve Mattin má za sebou dlouhou kariéru ve společnosti DaimlerChrysler, kde byl odpovědný za několik významných designérských projektů. Nyní odchází z  pozice ředitele pro design společnosti DaimlerChrysler a od 1. května začíná na novém místě jako viceprezident a ředitel pro design společnosti Volvo Car Corporation.

„Pokud jde o design vozů, má před sebou společnost Volvo Cars období velkých výzev. Mám velkou radost z toho, že Steve Mattin tuto oblast převezme a dovede design našich vozů na novou úroveň,“ uvedl Hans-Olov Olsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars.

Steve Mattin je v oboru automobilového designu velmi respektovanou osobností. Jeho vášní jsou luxusní automobily, což během svého sedmnáctiletého působení ve společnosti DaimlerChrysler dostatečně prokázal.

„Společnost Ford Motor Company je pro tento designérský talent stálým magnetem. Steve je uznávaným odborníkem, za kterým stojí výsledky u jedné z nejprestižnějších evropských značek,“ uvedl J. Mays, viceprezident skupiny pro design a vrchní kreativní ředitel společnosti Ford Motor Company.
Steve Mattin se narodil v roce 1964 v anglickém Bedfordu. Na univerzitě v Coventry získal v roce 1987 titul Bachelor of Arts v oboru dopravního designu. V roce 1997 byl Steve Mattin časopisem Autocar vybrán „Designérem roku“.

Steve Mattin bude podřízen prezidentovi a generálnímu řediteli společnosti Volvo Cars Hans-Olov Olssonovi a současně J. Maysovi, viceprezidentu skupiny pro design a kreativnímu řediteli společnosti Ford Motor Company.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků