Volvo má nového šéfdesignéra

Steve Mattin byl jmenován novým ředitelem pro design společnosti Volvo Car Corporation.

Steve Mattin má za sebou dlouhou kariéru ve společnosti DaimlerChrysler, kde byl odpovědný za několik významných designérských projektů. Nyní odchází z  pozice ředitele pro design společnosti DaimlerChrysler a od 1. května začíná na novém místě jako viceprezident a ředitel pro design společnosti Volvo Car Corporation.

„Pokud jde o design vozů, má před sebou společnost Volvo Cars období velkých výzev. Mám velkou radost z toho, že Steve Mattin tuto oblast převezme a dovede design našich vozů na novou úroveň,“ uvedl Hans-Olov Olsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars.

Steve Mattin je v oboru automobilového designu velmi respektovanou osobností. Jeho vášní jsou luxusní automobily, což během svého sedmnáctiletého působení ve společnosti DaimlerChrysler dostatečně prokázal.

„Společnost Ford Motor Company je pro tento designérský talent stálým magnetem. Steve je uznávaným odborníkem, za kterým stojí výsledky u jedné z nejprestižnějších evropských značek,“ uvedl J. Mays, viceprezident skupiny pro design a vrchní kreativní ředitel společnosti Ford Motor Company.
Steve Mattin se narodil v roce 1964 v anglickém Bedfordu. Na univerzitě v Coventry získal v roce 1987 titul Bachelor of Arts v oboru dopravního designu. V roce 1997 byl Steve Mattin časopisem Autocar vybrán „Designérem roku“.

Steve Mattin bude podřízen prezidentovi a generálnímu řediteli společnosti Volvo Cars Hans-Olov Olssonovi a současně J. Maysovi, viceprezidentu skupiny pro design a kreativnímu řediteli společnosti Ford Motor Company.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků