Volvo má nového šéfdesignéra

Steve Mattin byl jmenován novým ředitelem pro design společnosti Volvo Car Corporation.

Steve Mattin má za sebou dlouhou kariéru ve společnosti DaimlerChrysler, kde byl odpovědný za několik významných designérských projektů. Nyní odchází z  pozice ředitele pro design společnosti DaimlerChrysler a od 1. května začíná na novém místě jako viceprezident a ředitel pro design společnosti Volvo Car Corporation.

„Pokud jde o design vozů, má před sebou společnost Volvo Cars období velkých výzev. Mám velkou radost z toho, že Steve Mattin tuto oblast převezme a dovede design našich vozů na novou úroveň,“ uvedl Hans-Olov Olsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars.

Steve Mattin je v oboru automobilového designu velmi respektovanou osobností. Jeho vášní jsou luxusní automobily, což během svého sedmnáctiletého působení ve společnosti DaimlerChrysler dostatečně prokázal.

„Společnost Ford Motor Company je pro tento designérský talent stálým magnetem. Steve je uznávaným odborníkem, za kterým stojí výsledky u jedné z nejprestižnějších evropských značek,“ uvedl J. Mays, viceprezident skupiny pro design a vrchní kreativní ředitel společnosti Ford Motor Company.
Steve Mattin se narodil v roce 1964 v anglickém Bedfordu. Na univerzitě v Coventry získal v roce 1987 titul Bachelor of Arts v oboru dopravního designu. V roce 1997 byl Steve Mattin časopisem Autocar vybrán „Designérem roku“.

Steve Mattin bude podřízen prezidentovi a generálnímu řediteli společnosti Volvo Cars Hans-Olov Olssonovi a současně J. Maysovi, viceprezidentu skupiny pro design a kreativnímu řediteli společnosti Ford Motor Company.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků