Volvo má nového šéfdesignéra

Steve Mattin byl jmenován novým ředitelem pro design společnosti Volvo Car Corporation.

Steve Mattin má za sebou dlouhou kariéru ve společnosti DaimlerChrysler, kde byl odpovědný za několik významných designérských projektů. Nyní odchází z  pozice ředitele pro design společnosti DaimlerChrysler a od 1. května začíná na novém místě jako viceprezident a ředitel pro design společnosti Volvo Car Corporation.

„Pokud jde o design vozů, má před sebou společnost Volvo Cars období velkých výzev. Mám velkou radost z toho, že Steve Mattin tuto oblast převezme a dovede design našich vozů na novou úroveň,“ uvedl Hans-Olov Olsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars.

Steve Mattin je v oboru automobilového designu velmi respektovanou osobností. Jeho vášní jsou luxusní automobily, což během svého sedmnáctiletého působení ve společnosti DaimlerChrysler dostatečně prokázal.

„Společnost Ford Motor Company je pro tento designérský talent stálým magnetem. Steve je uznávaným odborníkem, za kterým stojí výsledky u jedné z nejprestižnějších evropských značek,“ uvedl J. Mays, viceprezident skupiny pro design a vrchní kreativní ředitel společnosti Ford Motor Company.
Steve Mattin se narodil v roce 1964 v anglickém Bedfordu. Na univerzitě v Coventry získal v roce 1987 titul Bachelor of Arts v oboru dopravního designu. V roce 1997 byl Steve Mattin časopisem Autocar vybrán „Designérem roku“.

Steve Mattin bude podřízen prezidentovi a generálnímu řediteli společnosti Volvo Cars Hans-Olov Olssonovi a současně J. Maysovi, viceprezidentu skupiny pro design a kreativnímu řediteli společnosti Ford Motor Company.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 35 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 65 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků