Volvo Efficiency, program úsporných vozů se rozjel

Švédská automobilka Volvo představila v srpnu letošního roku speciální verzi modelu C30, který nese označení Efficiency. Jedná se o vůz, který vykazuje s drobnými úpravami výrazně nižší spotřebu, než je tomu u běžných modelů. Této nízké spotřeby se dosahuje drobnými aerodynamickými úpravami, úpravou převodovky a dalšími komponenty.

Tip: Představení Volva C30 Efficiency naleznete zde.

Automobilka ovšem tímto úsporným modelem nechce skončit a hodlá na trh přinést kompletní modelovou řadu Efficiency. Tyto vozy ovšem nebudou sázet jen na naftové agregáty, ale úsporné mají být i vozy, které budou spalovat palivo E85. Směs lihu a benzínu je totiž u Volva velmi oblíbené téma a mezi evropskými automobilkami patří k lídrům v prosazování tohoto paliva.

Volvo v současnosti pracuje na komplexním programu, který povede ke snížení spotřeby. Úsporný dvouspojkový automat s vhodnou logikou řazení, úpravy aerodynamiky, použití speciálních pneumatik s nízkým valivým odporem, inovace všech agregátů a hromadné nasazení přímého vstřikování a další prvky se mají podílet na tom, že Volvo do dvou let přijde s programem Efficiency, kdy si bude moci každý vybrat svůj oblíbený, ale úsporný model.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo C30 Efficiency
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků