Volvo Efficiency, program úsporných vozů se rozjel

Švédská automobilka Volvo představila v srpnu letošního roku speciální verzi modelu C30, který nese označení Efficiency. Jedná se o vůz, který vykazuje s drobnými úpravami výrazně nižší spotřebu, než je tomu u běžných modelů. Této nízké spotřeby se dosahuje drobnými aerodynamickými úpravami, úpravou převodovky a dalšími komponenty.

Tip: Představení Volva C30 Efficiency naleznete zde.

Automobilka ovšem tímto úsporným modelem nechce skončit a hodlá na trh přinést kompletní modelovou řadu Efficiency. Tyto vozy ovšem nebudou sázet jen na naftové agregáty, ale úsporné mají být i vozy, které budou spalovat palivo E85. Směs lihu a benzínu je totiž u Volva velmi oblíbené téma a mezi evropskými automobilkami patří k lídrům v prosazování tohoto paliva.

Volvo v současnosti pracuje na komplexním programu, který povede ke snížení spotřeby. Úsporný dvouspojkový automat s vhodnou logikou řazení, úpravy aerodynamiky, použití speciálních pneumatik s nízkým valivým odporem, inovace všech agregátů a hromadné nasazení přímého vstřikování a další prvky se mají podílet na tom, že Volvo do dvou let přijde s programem Efficiency, kdy si bude moci každý vybrat svůj oblíbený, ale úsporný model.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo C30 Efficiency
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků