Volvo Efficiency, program úsporných vozů se rozjel

Švédská automobilka Volvo představila v srpnu letošního roku speciální verzi modelu C30, který nese označení Efficiency. Jedná se o vůz, který vykazuje s drobnými úpravami výrazně nižší spotřebu, než je tomu u běžných modelů. Této nízké spotřeby se dosahuje drobnými aerodynamickými úpravami, úpravou převodovky a dalšími komponenty.

Tip: Představení Volva C30 Efficiency naleznete zde.

Automobilka ovšem tímto úsporným modelem nechce skončit a hodlá na trh přinést kompletní modelovou řadu Efficiency. Tyto vozy ovšem nebudou sázet jen na naftové agregáty, ale úsporné mají být i vozy, které budou spalovat palivo E85. Směs lihu a benzínu je totiž u Volva velmi oblíbené téma a mezi evropskými automobilkami patří k lídrům v prosazování tohoto paliva.

Volvo v současnosti pracuje na komplexním programu, který povede ke snížení spotřeby. Úsporný dvouspojkový automat s vhodnou logikou řazení, úpravy aerodynamiky, použití speciálních pneumatik s nízkým valivým odporem, inovace všech agregátů a hromadné nasazení přímého vstřikování a další prvky se mají podílet na tom, že Volvo do dvou let přijde s programem Efficiency, kdy si bude moci každý vybrat svůj oblíbený, ale úsporný model.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo C30 Efficiency
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků