Volvo Efficiency, program úsporných vozů se rozjel

Švédská automobilka Volvo představila v srpnu letošního roku speciální verzi modelu C30, který nese označení Efficiency. Jedná se o vůz, který vykazuje s drobnými úpravami výrazně nižší spotřebu, než je tomu u běžných modelů. Této nízké spotřeby se dosahuje drobnými aerodynamickými úpravami, úpravou převodovky a dalšími komponenty.

Tip: Představení Volva C30 Efficiency naleznete zde.

Automobilka ovšem tímto úsporným modelem nechce skončit a hodlá na trh přinést kompletní modelovou řadu Efficiency. Tyto vozy ovšem nebudou sázet jen na naftové agregáty, ale úsporné mají být i vozy, které budou spalovat palivo E85. Směs lihu a benzínu je totiž u Volva velmi oblíbené téma a mezi evropskými automobilkami patří k lídrům v prosazování tohoto paliva.

Volvo v současnosti pracuje na komplexním programu, který povede ke snížení spotřeby. Úsporný dvouspojkový automat s vhodnou logikou řazení, úpravy aerodynamiky, použití speciálních pneumatik s nízkým valivým odporem, inovace všech agregátů a hromadné nasazení přímého vstřikování a další prvky se mají podílet na tom, že Volvo do dvou let přijde s programem Efficiency, kdy si bude moci každý vybrat svůj oblíbený, ale úsporný model.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volvo C30 Efficiency
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků