Volvo dětem

Šek v hodnotě 357 500 korun předal Desmond Mullan, generální ředitel Volvo Auto Czech, ředitelce Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové. Slavnostní ceremoniál proběhl 20. prosince jako součást vánočního koncertu patronky nadace, Heleny Vondráčkové.
Volvo dětem
Již v minulosti darovala společnost Volvo Auto Czech nadaci osobní vůz, který se stal jejím velmi užitečným pomocníkem.

„Naší filozofií je prodávat nejen kvalitní a bezpečná auta, ale i aktivní přístup k okolnímu dění. Jsme rádi, že podporou Nadace Naše dítě, můžeme alespoň částečně přispět k řešení některých vážných sociálních problémů,“ uvedl Desmond Mullan.

Klepněte pro větší obrázekSpolupráce Volva s Nadací Naše dítě je založena na velmi jednoduchém projektu, který vznikl před dvěma lety. Je založen na finančním příspěvku ve prospěch nadačního konta ve výši 500 Kč z každého prodaného vozu na území ČR, prostřednictvím Volvo Auto Czech a svých dealerů AB Auto Brno, Auto Hase, Sven Car, Centrum Praha Štěrboholy a Dekom Systém. Celková výše předaného sponzorského daru představuje 715 prodaných vozů od ledna do listopadu 2001.

Nadace Naše dítě realizuje humanitární projekty, které přispívají k vytvoření účinného systému ochrany dětí. Jde o nestátní organizaci, která již osmým rokem financuje celonárodní Linku bezpečí pro děti a mládež. Na bezplatné číslo 0800 155555 se lze dovolat 24 hodin denně, 365 dní v roce. Každý den se na ni obrací více než 2000 dětí z celé České republiky. Na 10 terminálech se dětem věnuje tým odborníků spolu s proškolenými a zkušenými konzultanty. Nejzávažnější případy z Linky bezpečí řeší následně tým složený z lékaře, psychologů a sociálních pracovníků Krizového centra Linky bezpečí.

„Finanční rozpočet Linky bezpečí je zajišťován z 90 % sponzorskou cestou, a proto si Nadace Naše dítě velmi váží spolupráce se seriózními partnery, kteří nejsou lhostejní k trápení dětí, kterým je ubližováno,“ řekla Zuzana Baudyšová. Mezi takovéto společnosti patří právě firma Volvo, která se rozhodla prostřednictvím podpory Nadace Naše dítě napomáhat ochraně dětí a jejich práv v České republice.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků