Volvo dětem

Šek v hodnotě 357 500 korun předal Desmond Mullan, generální ředitel Volvo Auto Czech, ředitelce Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové. Slavnostní ceremoniál proběhl 20. prosince jako součást vánočního koncertu patronky nadace, Heleny Vondráčkové.
Volvo dětem
Již v minulosti darovala společnost Volvo Auto Czech nadaci osobní vůz, který se stal jejím velmi užitečným pomocníkem.

„Naší filozofií je prodávat nejen kvalitní a bezpečná auta, ale i aktivní přístup k okolnímu dění. Jsme rádi, že podporou Nadace Naše dítě, můžeme alespoň částečně přispět k řešení některých vážných sociálních problémů,“ uvedl Desmond Mullan.

Klepněte pro větší obrázekSpolupráce Volva s Nadací Naše dítě je založena na velmi jednoduchém projektu, který vznikl před dvěma lety. Je založen na finančním příspěvku ve prospěch nadačního konta ve výši 500 Kč z každého prodaného vozu na území ČR, prostřednictvím Volvo Auto Czech a svých dealerů AB Auto Brno, Auto Hase, Sven Car, Centrum Praha Štěrboholy a Dekom Systém. Celková výše předaného sponzorského daru představuje 715 prodaných vozů od ledna do listopadu 2001.

Nadace Naše dítě realizuje humanitární projekty, které přispívají k vytvoření účinného systému ochrany dětí. Jde o nestátní organizaci, která již osmým rokem financuje celonárodní Linku bezpečí pro děti a mládež. Na bezplatné číslo 0800 155555 se lze dovolat 24 hodin denně, 365 dní v roce. Každý den se na ni obrací více než 2000 dětí z celé České republiky. Na 10 terminálech se dětem věnuje tým odborníků spolu s proškolenými a zkušenými konzultanty. Nejzávažnější případy z Linky bezpečí řeší následně tým složený z lékaře, psychologů a sociálních pracovníků Krizového centra Linky bezpečí.

„Finanční rozpočet Linky bezpečí je zajišťován z 90 % sponzorskou cestou, a proto si Nadace Naše dítě velmi váží spolupráce se seriózními partnery, kteří nejsou lhostejní k trápení dětí, kterým je ubližováno,“ řekla Zuzana Baudyšová. Mezi takovéto společnosti patří právě firma Volvo, která se rozhodla prostřednictvím podpory Nadace Naše dítě napomáhat ochraně dětí a jejich práv v České republice.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků