Volvo dětem

Šek v hodnotě 318 500 korun předal Martin Saitz, generální ředitel Volvo Auto Czech, do rukou ředitelky Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové. Slavnostní ceremoniál proběhl jako součást vánočního koncertu patronky nadace Heleny Vondráčkové...
Volvo dětem
Šek v hodnotě 318 500 korun předal Martin Saitz, generální ředitel Volvo Auto Czech, do rukou ředitelky Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové. Slavnostní ceremoniál proběhl jako součást vánočního koncertu patronky nadace Heleny Vondráčkové 14. prosince.

Přesně před rokem darovala zmíněná švédská firma pro potřebu nadace osobní automobil Volvo V40. Vůz se stal nedílnou součástí nadace a je využíván k zajišťování chodu a nutným návštěvám dětských domovů, výchovných zařízení a azylových domů v Praze i po celé republice. Předaný šek je výsledkem společného projektu automobilky s Nadací Naše dítě a je založen na finančním příspěvku ve prospěch nadačního konta ve výši 500 Kč z každého prodaného vozu na území ČR prostřednictvím Volvo Auto Czech a celé sítě prodejců. Celková výše sponzorského daru představuje 637 prodaných vozů od ledna do listopadu 2000. „Jsme rádi, že můžeme alespoň částečně přispět k řešení některých vážných sociálních problémů. Naší filozofií není jen prodávat kvalitní a bezpečná auta, která ochrání cestující, ale i aktivní přístup k okolnímu dění včetně podpory Nadace Naše dítě, jejíž vznešeným cílem je zajistit ochranný systém těm nejpotřebnějším,“ uvedl Martin Saitz.

Nadace Naše dítě podporuje humanitární projekty, které přispívají k vytvoření účinného systému ochrany dětí. Jde o nestátní organizaci, která již sedmým rokem financuje celonárodní Linku bezpečí pro děti a mládež. Na bezplatné číslo 0800 155555 se lze dovolat 24 hodin denně, 365 dní v roce. Každý den se na ni obrací více než 2000 dětí z celé České republiky. Na 10 terminálech se dětem věnují proškolení a zkušení externí konzultanti. Vážné případy z Linky bezpečí řeší následně tým složený z lékaře, psychologů a sociálních pracovníků Krizového centra Linky bezpečí.

„Finanční rozpočet Linky bezpečí je zajišťován z 90 % sponzorskou cestou, a proto si Nadace Naše dítě velmi váží spolupráce se seriózními partnery, kteří nejsou lhostejní k potřebám současné občanské společnosti,“ řekla Ing. Baudyšová. Mezi takovéto společnosti patří právě firma Volvo, která se rozhodla prostřednictvím podpory Linky bezpečí realizovat ochranu dětí v České republice.

Švédská společnost Volvo Cars Corporation patří mezi přední světové výrobce automobilů. S produkcí již 450 000 vozů ročně, které jsou vyráběny v pěti zemích světa, je firma Volvo Cars Corporation nosným pilířem luxusní divize Premier Automotive Group automobilky Ford Motor Company. Automobily Volvo jsou proslulé svojí bezpečností a spolehlivostí a nemalý důraz je kladen také na ekologii výroby i samotného provozu automobilů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků