Volvo dětem

Šek v hodnotě 318 500 korun předal Martin Saitz, generální ředitel Volvo Auto Czech, do rukou ředitelky Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové. Slavnostní ceremoniál proběhl jako součást vánočního koncertu patronky nadace Heleny Vondráčkové...
Volvo dětem
Šek v hodnotě 318 500 korun předal Martin Saitz, generální ředitel Volvo Auto Czech, do rukou ředitelky Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové. Slavnostní ceremoniál proběhl jako součást vánočního koncertu patronky nadace Heleny Vondráčkové 14. prosince.

Přesně před rokem darovala zmíněná švédská firma pro potřebu nadace osobní automobil Volvo V40. Vůz se stal nedílnou součástí nadace a je využíván k zajišťování chodu a nutným návštěvám dětských domovů, výchovných zařízení a azylových domů v Praze i po celé republice. Předaný šek je výsledkem společného projektu automobilky s Nadací Naše dítě a je založen na finančním příspěvku ve prospěch nadačního konta ve výši 500 Kč z každého prodaného vozu na území ČR prostřednictvím Volvo Auto Czech a celé sítě prodejců. Celková výše sponzorského daru představuje 637 prodaných vozů od ledna do listopadu 2000. „Jsme rádi, že můžeme alespoň částečně přispět k řešení některých vážných sociálních problémů. Naší filozofií není jen prodávat kvalitní a bezpečná auta, která ochrání cestující, ale i aktivní přístup k okolnímu dění včetně podpory Nadace Naše dítě, jejíž vznešeným cílem je zajistit ochranný systém těm nejpotřebnějším,“ uvedl Martin Saitz.

Nadace Naše dítě podporuje humanitární projekty, které přispívají k vytvoření účinného systému ochrany dětí. Jde o nestátní organizaci, která již sedmým rokem financuje celonárodní Linku bezpečí pro děti a mládež. Na bezplatné číslo 0800 155555 se lze dovolat 24 hodin denně, 365 dní v roce. Každý den se na ni obrací více než 2000 dětí z celé České republiky. Na 10 terminálech se dětem věnují proškolení a zkušení externí konzultanti. Vážné případy z Linky bezpečí řeší následně tým složený z lékaře, psychologů a sociálních pracovníků Krizového centra Linky bezpečí.

„Finanční rozpočet Linky bezpečí je zajišťován z 90 % sponzorskou cestou, a proto si Nadace Naše dítě velmi váží spolupráce se seriózními partnery, kteří nejsou lhostejní k potřebám současné občanské společnosti,“ řekla Ing. Baudyšová. Mezi takovéto společnosti patří právě firma Volvo, která se rozhodla prostřednictvím podpory Linky bezpečí realizovat ochranu dětí v České republice.

Švédská společnost Volvo Cars Corporation patří mezi přední světové výrobce automobilů. S produkcí již 450 000 vozů ročně, které jsou vyráběny v pěti zemích světa, je firma Volvo Cars Corporation nosným pilířem luxusní divize Premier Automotive Group automobilky Ford Motor Company. Automobily Volvo jsou proslulé svojí bezpečností a spolehlivostí a nemalý důraz je kladen také na ekologii výroby i samotného provozu automobilů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků