Volvo dětem

Šek v hodnotě 318 500 korun předal Martin Saitz, generální ředitel Volvo Auto Czech, do rukou ředitelky Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové. Slavnostní ceremoniál proběhl jako součást vánočního koncertu patronky nadace Heleny Vondráčkové...
Volvo dětem
Šek v hodnotě 318 500 korun předal Martin Saitz, generální ředitel Volvo Auto Czech, do rukou ředitelky Nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové. Slavnostní ceremoniál proběhl jako součást vánočního koncertu patronky nadace Heleny Vondráčkové 14. prosince.

Přesně před rokem darovala zmíněná švédská firma pro potřebu nadace osobní automobil Volvo V40. Vůz se stal nedílnou součástí nadace a je využíván k zajišťování chodu a nutným návštěvám dětských domovů, výchovných zařízení a azylových domů v Praze i po celé republice. Předaný šek je výsledkem společného projektu automobilky s Nadací Naše dítě a je založen na finančním příspěvku ve prospěch nadačního konta ve výši 500 Kč z každého prodaného vozu na území ČR prostřednictvím Volvo Auto Czech a celé sítě prodejců. Celková výše sponzorského daru představuje 637 prodaných vozů od ledna do listopadu 2000. „Jsme rádi, že můžeme alespoň částečně přispět k řešení některých vážných sociálních problémů. Naší filozofií není jen prodávat kvalitní a bezpečná auta, která ochrání cestující, ale i aktivní přístup k okolnímu dění včetně podpory Nadace Naše dítě, jejíž vznešeným cílem je zajistit ochranný systém těm nejpotřebnějším,“ uvedl Martin Saitz.

Nadace Naše dítě podporuje humanitární projekty, které přispívají k vytvoření účinného systému ochrany dětí. Jde o nestátní organizaci, která již sedmým rokem financuje celonárodní Linku bezpečí pro děti a mládež. Na bezplatné číslo 0800 155555 se lze dovolat 24 hodin denně, 365 dní v roce. Každý den se na ni obrací více než 2000 dětí z celé České republiky. Na 10 terminálech se dětem věnují proškolení a zkušení externí konzultanti. Vážné případy z Linky bezpečí řeší následně tým složený z lékaře, psychologů a sociálních pracovníků Krizového centra Linky bezpečí.

„Finanční rozpočet Linky bezpečí je zajišťován z 90 % sponzorskou cestou, a proto si Nadace Naše dítě velmi váží spolupráce se seriózními partnery, kteří nejsou lhostejní k potřebám současné občanské společnosti,“ řekla Ing. Baudyšová. Mezi takovéto společnosti patří právě firma Volvo, která se rozhodla prostřednictvím podpory Linky bezpečí realizovat ochranu dětí v České republice.

Švédská společnost Volvo Cars Corporation patří mezi přední světové výrobce automobilů. S produkcí již 450 000 vozů ročně, které jsou vyráběny v pěti zemích světa, je firma Volvo Cars Corporation nosným pilířem luxusní divize Premier Automotive Group automobilky Ford Motor Company. Automobily Volvo jsou proslulé svojí bezpečností a spolehlivostí a nemalý důraz je kladen také na ekologii výroby i samotného provozu automobilů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků